ATP 1. pro 202119:42 > 19:45

Kazahstan je poveo s 1:0 protiv Srbije u četvrtfinalnom susretu Davis Cupa tenisača u Madridu, a pobjednik tog dvoboja bit će suparnik Hrvatskoj u polufinalu u petak.

Prvi bod Kazahstanu osigurao je Mihail Kukuškin koji je nakon čak tri sata i 18 minuta svladao Miomira Kecmanovića sa 7:6 (5), 4:6, 7:6 (11).

Kukuškin je bio u dobitnoj situaciji kada je dobio prvi set i vodio s 4:2 u drugom, no uslijedio je Kecmanovićev niz od čak sedam gemova kojim je stigao do prednosti od 3:0 u odlučujućem trećem setu. Imao je srpski tenisač i dvije vezane meč-lopte prilikom servisa za meč kod 5:3, no Kukuškin je uspio ostvariti break, pa se otišlo sve do tie-breaka trećeg seta.

U toj odlučujućoj igri Kecmanović je prvi stigao do prednosti, imao još dvije meč-lopte, jednu kod 6:5, drugu kod 7:6, ali niti tada nije zaključio meč. Kukuškin je s dva uzastopna poena stigao do svoje prve meč-lopte kod 8:7, no i Kazahstnac je potom propustio četiri meč-lopte, dvije na svom početnom udarcu, no petu kod svog vodstva od 12:11 na servis Kecmanovića je uspio realizirati.

Srpskom tenisaču poraz je teško pao, a cijenu je platio reket.

U drugom pojedinačnom dvoboju za Srbiju će igrati prvi igrač svijeta Novak Đoković, a za Kazahstan Aleksandar Bublik, 36. s ATP ljestvice.