Talijani doživjeli neočekivan poraz od pomlađene Mađarske

Ostalo 8. sij 202420:34 0 komentara
Goran Mehkek CROPIX via Guliver Image

U ogledu zadnjeg trećeg kola skupine B Europskog prvenstva vaterpolisti Mađarske su iznenađujuće svladali Italiju 10:5 (0:1, 3:0, 4:3, 3:1) čime su osvojili prvo mjesto u ovoj skupini.

Nakon tri kola Italija, Mađarska i Grčka imaju po šest bodova, ali u krugu koji je stvoren između Mađarske, Italije i Grčke najbolja je upravo Mađarska zbog ove pobjede protiv Italije. Mađarska u tom krugu ima +3, Italija +2, a Grčka -5.

U prvoj četvrtini ni jedan pogodak nije postigla Mađarska, u drugoj Italija. Epilog nakon prve dvije dionice bio je 3-1 za Mađarsku koja je tijekom treće četvrtine podigla prednost na velikih 5:1.

VEZANA VIJEST

Premda su Talijani u nastavku ogleda smanjili zaostatak Mađarska se ponovno uspjela odlijepiti te je povela 9-5, a tri sekunde prije kraja i zabila preko Nagyja za veliko slavlje.

Gergo Fekete je s tri gola bio najbolji strijelac Mađarske, ali je sa sedam obrana odličan bio i vratar Gyapjas.