Mladostašice preokretom osvojile Kup Hrvatske

LM/Luigi Mariani/IPA/Live Media via Guliver

Vaterpolistice zagrebačke Mladosti osvojile su Kup Hrvatske svladavši splitski POŠK 1937 sa 7-6 (1-2, 0-0, 3-4, 3-0), uz veliki preokret u finalnom dvoboju odigranom u petak na bazenu uz Savu.

Naime, nakon što su Zagrepčanke postigle prvi pogodak na utakmici, Splićanke su odgovorile s četiri uzastopna gola i povele sa 4-1. Mladost je više od 18 minuta ostala bez pogotka, a u posljednjih osam minuta POŠK 1937 je ušao s dva gola prednosti (6-4).

U zadnjoj četvrtini “mladostašice” su do preokreta stigle postigavši tri pogotka u završne tri minute. Pobjednički gol 50 sekundi prije kraja, u situaciji s igračicom više, postigla je Nina Medić kojoj je to bio drugi pogodak na utakmici.

Za pobjednice su po dva gola još postigle Matea Skelin i Ria Glas, a jednom je mrežu zatresla Kiara Brnetić. Vratarica Latica Medvešek zaustavila je 12 pokušaja suparnica.

Kod Splićanki su po dva gola postigle Alka Lulić i Iva Rožić, a po jedan Lara Srhoj i Karla Srdanović. Lucia Buljac je obranila 11 udaraca.

Vaterpolisticama Mladosti ovo je ukupno deseti osvojeni trofej u natjecanju za Kup Hrvatske.