SP: Strašni Slovenci zabili čak 51 gol na otvaranju

Rukomet 14. sij 202120:49 > 20:52 0 komentara
HRS

Danas su odigrane i prve utakmice u grupama E i H na Svjetskom rukometnom prvenstvu u Egiptu.

Slovenija je rutinski savladala reprezentaciju Južne Koreje rezultatom 51:29 u svojoj premijernoj utakmici na ovom natjecanju.

Ekipa koju sa klupe predvodi Ljubomir Vranješ je imala prednost od prve do posljenje minute susreta i sasvim je zasluženo došla do visoke pobjede u ovom susretu.

Koreanci nisu imali rješenja za super raspoložene Gajića i Janca koji su im zabili po 10 golova, dok je Mačkovšek postigao pet.

Prvo kakvo takvo iznenađenje na turniru priredili su rukometaši Švicarske koji su slavili protiv Austrije rezultatom 28:25 i time dokazali da više nisu amaterska reprezentacija.

Za pobjedničku ekipu Schmid je postigao sedam golova, dok su po šest dali Rubin i Tynowski. Kod Austrijanaca najefikasniji bio Weber sa sedam golova.

Nevjerojatno je što je prokockala reprezentacija Maroka u susretu s Alžirom. Marokanci su sjajno otvorili susret i svoju prednost povećavali iz minute u minutu.

Ona je rasla do plus sedam krajem prvog dijela igre, ali je nisu uspjeli sačuvati. Odigrali su nevjerojatno loše drugo poluvrijeme u kojem su zabili svega osam golova, što je Alžir iskoristio i rezultat u potpunosti preokrenuo te došao do minimalne pobjede – 24:23.