Raspored i rezultati utakmica SP-a u rukometu 2023.

Rukomet 9. sij 202314:11 > 29. sij 2023 22:25
Guliver Image

Svjetsko rukometno prvenstvo igra se od 11. do 29. siječnja u Poljskoj i Švedskoj. Na njemu nastupa i hrvatska reprezentacija.

Raspored grupne faze Svjetskog prvenstva, prvi krug:
Skupina A (Krakow)

1. kolo, 12. siječnja

Čile – Iran 24:25
Španjolska – Crna Gora 30:25

2. kolo, 14. siječnja
18:00 Crna Gora – Iran 34:31

20:30 Španjolska – Čile 34:26

3. kolo, 16. siječnja
18:00 Crna Gora – Čile 35:33
20:30 Iran – Španjolska 22:35

Skupina B (Katowice)

1 kolo, 11. siječnja
Francuska – Poljska 26:24

1. kolo, 12. siječnja

Saudijska Arabija – Slovenija 19:33

2. kolo, 14. siječnja
18:00 Francuska – Saudijska Arabija 41:23
20:30 Poljska – Slovenija 23:32

3. kolo, 16. siječnja
18:00 Slovenija – Francuska 31:35
20:30 Poljska – Saudijska Arabija 27:24

Skupina C (Göteborg)

1. kolo, 12. siječnja
Zelenoortski Otoci – Urugvaj 33:25
Švedska – Brazil 26:18

2. kolo, 14. siječnja

18:00 Brazil – Urugvaj 35:24
20:30 Švedska – Zelenoortski Otoci 34:27

3. kolo, 16. siječnja
18:00 Brazil – Zelenoortski Otoci 30:28

20:30 Urugvaj – Švedska 12:47

Skupina D (Kristianstad)

1. kolo, 12. siječnja
Mađarska – Južna Koreja 35:27

Island – Portugal 30:26

2. kolo, 14. siječnja
18:00 Portugal – Južna Koreja 32:24
20:30 Island – Mađarska 28:30

3. kolo, 16. siječnja
18:00 Južna Koreja – Island 25:38
20:30 Portugal – Mađarska 27:20

Skupina E (Katowice)

1. kolo, 13. siječnja
18:00 Njemačka – Katar 31:27
20:30 Srbija – Alžir 36:27

2. kolo, 15. siječnja
18:00 Njemačka – Srbija 34:33
20:30 Katar – Alžir 29:24

3. kolo, 17. siječnja
18:00 Alžir – Njemačka 21:37
20:30 Katar – Srbija 24:34

Skupina F (Krakow)

1. kolo, 13. siječnja
18:00 Argentina – Nizozemska 19:29
20:30 Norveška – Sjeverna Makedonija 39:27

2. kolo, 15. siječnja
18:00 Sjeverna Makedonija – Nizozemska 24:34
20:30 Norveška – Argentina 32:21

3. kolo, 17. siječnja
18:00 Sjeverna Makedonija – Argentina 26:35
20:30 Nizozemska – Norveška 26:27

Skupina G (Jönköping)

1. kolo, 13. siječnja
18:00 Maroko – Sjedinjene Američke Države 27:28
20:30 Egipat – Hrvatska 31:22

2. kolo, 15. siječnja
18:00 Egipat – Maroko 30:19
20:30 Hrvatska– Sjedinjene Američke Države 40:22

3. kolo, 17. siječnja
18:00 Sjedinjene Američke Države – Egipat 16:35
20:30 Hrvatska – Maroko 36:24

Skupina H (Malmö)

1. kolo, 13. siječnja
18:00 Bahrein – Tunis 27:27
20:30 Danska – Belgija 43:28

2. kolo, 15. siječnja
18:00 Belgija – Tunis 31:29
20:30 Danska – Bahrein 36:21

3. kolo, 17. siječnja
18:00 Belgija – Bahrein 28:30
20:30 Tunis – Danska 21:34

Drugi krug:

Skupina I (Krakow)

1. kolo, 18. siječnja
Španjolska – Poljska 27:23
Francuska – Crna Gora 35:24
Iran – Slovenija 21:38

2. kolo, 20. siječnja
Slovenija – Španjolska 26:31
Iran – Francuska 29:41
Crna Gora – Poljska 20:27

3. kolo, 22. siječnja
Crna Gora – Slovenija 23:31
Iran – Poljska 22:26
Španjolska – Francuska 26:28

Skupina II (Göteborg)

1. kolo, 18. siječnja
Švedska – Mađarska 37:28
Portugal – Brazil 28:28
Zelenoortska Republika – Island 30:40

2. kolo, 20. siječnja
Zelenoortska Republika – Portugal 23:35
Brazil – Mađarska 25:28
Island – Švedska 30:35

3. kolo, 22. siječnja
Zelenoortska Republika – Mađarska 30:42
Brazil – Island 37:41
Švedska – Portugal 32:30

Skupina III (Katowice)

1. kolo, 19. siječnja
Katar – Nizozemska 30:32
Njemačka – Argentina 39:19
Norveška – Srbija 31:28

2. kolo, 21. siječnja
Srbija – Argentina 28:22
Katar – Norveška 17:30
Nizozemska – Njemačka 26:33

3. kolo, 23. siječnja
Katar – Argentina 22:26
Srbija – Nizozemska 32:30
Njemačka – Norveška 26:28

Skupina IV (Malmö)

1. kolo, 19. siječnja
SAD – Bahrein 27:32
Egipat – Belgija 33:28
Danska – Hrvatska 32:32

2. kolo, 21. siječnja
Bahrein- Egipat 22:26
Hrvatska – Belgija 34:26
SAD – Danska 24:33

3. kolo, 23. siječnja
SAD – Belgija 24:22
Hrvatska – Bahrein 43:32
Egipat – Danska 25:30

Četvrtfinale
25. siječnja

Danska – Mađarska 40:23
Norveška – Španjolska 34:35
Francuska – Njemačka 35:28
Švedska – Egipat 26:22

Polufinale (Stockholm)
27. siječnja
Francuska – Švedska 31:26
Španjolska – Danska 23:26

Utakmica za treće mjesto (Stockholm)
29. siječnja
Švedska – Španjolska 36:39

Finale (Stockholm)
29. siječnja
Francuska – Danska 29:34

Komentari

Vaš komentar