KOMENTAR: Bez najboljeg pala Makedonija! Gdje je kraj?

Rukomet 14. sij 201919:34 > 20:11
Hrvatski rukometnim savezom

Ne pamtimo kada je jedan hrvatski golman, od vremena Vlade Šole tako dobro branio u nizu kao Marin Šego. Cindrić ima sitnih problema sa zadnjom ložom

Tri od tri. U atmosferi koja je bila ponovno kao u Spalladium areni u Splitu u najboljim danima, Hrvatska je stigla do Španjolske bez izgubljenog boda (Bahrain nije ova liga). I bitka za broj jedan uoči sljedećeg kruga SP-a. A isplati se, vjerujte. I Nijemci su izgubli od Rusa. I tamo se gube bodovi, biti će do kraja stani-pani.

Hrvatski rukometni savez

Island smo dobili da probijemo led, Japan jer su ‘druga liga’, Makedoniju jer smo igrali dobro. Na trenutke prokleto dobro. Pa onda i iskazivali slabosti. Tamo u petnaest minuta nastavka utakmice. Ali kriza je brzo prošla, Šego i Dule. Na krenutke onaj stari Duvnjakl. Za plus 9!
Je li Zoran Gobac ‘pilio’ da nećemo daleko, ili su ga Lino Červar i dečki iznenadili? Istina je, vjerojatno, u sredini. Pet razlike na poluvremenu (16:11), a ideolog igre sjedi na klupi da ga Lino niti ne pogleda. Njegov ‘makedonski’ brat Igor Karačić odigra poluvrijeme iz snova. Ali nije – najbolji. Ima jedna bolji. Također ‘rođo’, tamo s juga. Šego. Brani s krila, brani izvana, zicere sikada ‘ko kruške’. Krenuli smo obranom 5:1. Odmah je ‘stari vuk’ vidio da ‘nebu išlo’. Stali smo u šest nula i Kiro i drugovi su uglavnom loptu slali na – tribine!

Lars Ronbog/FrontzoneSport via Getty Images

I kad smo ‘ubavo devojče’ pripustili na -3, Lino je bio tvrdoglav. Maestro iz Ogulina (Luka Cindrić) i purgerski ‘vjetar’ (Manuel Štelek) sjede na klupi kao da je trening utakmica. Imao je Cindra sitnih problema sa zadnjom ložom. Preskočit će Bahrain, spreman je za Španjolsku!  Ima Lino povjerenja u Duvnjaka, iz vreće ‘neizmjernih talenta’ izvukao je Mandića. Taj je odigrao kao Đomba u najboljim danima. Obrana, obrana. I vratar. Velikim pravi, na kojeg se možeš osloniti. Eh, da je bio na nekim prošlim turnirima. Da su ga imali Goluža ili Babić. Medalje nema bez golmana. Još uvijek je Šego ‘pod uptinikom’, mora biti, jer smo se toliko puta opekli.
Tri su utakmice iza nas. Iz Zagreba su otišli ‘na prstima’. Sedmi? Dobro! Tako je rekao gazda! Červaru da kažeš da bude sedmi? Valjda bi si kosu počupao. Možda je zbog svega – jučer to vodio sjajno. Kao nekad…

I za kraj, što da ne, može i Dado Topić: Kad si sam, kad je sve tužno, ti se sjeti nje. Makedonija ti pruža ljubavi sve.