Hrvatska teškom mukom do slavlja protiv Katara

Rukomet 5. sij 202018:11 > 18:13
HRS

Iako se činilo da će doći do iznenađenja, Kauboji su ipak stisli u završnici i došli do pobjede

Nije to bila ona Hrvatska na koju smo navikli gledati tijekom svih ovih godina, ali hajde prva pobjeda je tu i dobro će doći pred početak Europskog prvenstva.

Izabranici Line Červara su nakon jučerašnjeg remija s Bosnom i Hercegovinom u Poreču u sklopu Croatia Cupa danas upisali pobjedu protiv Katara 33:28. Iako bilo je to sve osim lake pobjede.

Kauboji su se prvo poluvrijeme mučili te se na predah otišlo s vodstvom od dva gola za goste (15:17). Početak drugog dijela ponovno nije izgledao ohrabrujuće obzirom da su Katarani stalno imali dva gola viška, ali u zadnjih deset minuta naša reprezentacija se probudila i nije dopustila iznenađenje.

Europsko rukometno prvenstvo održava se u Austriji, Norveškoj i Švedskoj od 9. do 26. siječnja 2020., a na njemu sudjeluje i hrvatska rukometna reprezentacija koja je smještena u skupinu A u Grazu, gdje će joj suparnici biti Crna Gora, Bjelorusija i Srbija.