Livaković obranio čak dva penala, ali Fenerbahče ipak ispao iz KL!

Konferencijska liga 18. tra 202423:58 0 komentara
David Catry Isosport via Guliver

Poznati su parovi polufinala Konferencijske lige. Prošlogodišnji finalist Fiorentina igrat će protiv Club Bruggea, dok će Aston Villa odmjeriti snage s Olympiacosom. Prve utakmice na rasporedu su 2. svibnja, a uzvrati tjedan dana kasnije.

Čak dva ogleda odlučena su boljim izvođenjem jedanaesteraca. Prvo je Aston Villa izbacila Lille. U oba meča je domaćin bio bolji 2:1, a Englezi su na gostovanju u Francuskoj bili precizniji s bijele točke. Junak je bio Emiliano Martinez s dva obranjena jedanaesteraca. Zanimljivo je da je Martinez tijekom raspucavanja dobio drugi žuti karton, ali nije isključen zbog malo poznatog pravila.

Olympiacos je na penale izbacio Fenerbahče. Turci su na domaćem terenu pobijedili 1:0 golom Irfana Kahvecija i anulirali prednost Grka iz prvog susreta. Ipak, u raspucavanju je bilo 3:2 za Olympiacos, a nisu pomogla ni dva obranjena jedanaesterca Dominika Livakovića, s obzirom na to da su nogometaši Fenerbahčea promašili tri. Točnije, obranio ih je grčki vratar Konstantinos Tzolakis.

Fiorentina je u produžecima izbacila Viktoriju Plzen. U obje utakmice bilo je 0:0, no Talijani su u dodatnih 30 minuta na domaćem terenu ušli i s igračem više te su brojčanu nadmoć pretvorili u pobjedu. Strijelci su bili Nicolas Gonzalez i Cristiano Biraghi.

Najuvjerljiviji bili su nogometaši Club Bruggea. Nakon 1:0 pobjede u Belgiji, Brugge je u Grčkoj pobijedio PAOK 2:0 i tako prošao s ukupnih 3:0. Oba pogotka zabio je Ferran Jutgla, i to u 33. i 45. minuti utakmice.