Australija gazi prema Mundijalu, bivši hajdukovac pomogao autogolom

Nogomet 26. ožu 202411:45 0 komentara
AP Photo/Rick Rycroft via Guliver Images

Na azijskom kontinentu u tijeku su kvalifikacije druge faze za Svjetsko prvenstvo 2026. godine.

U dvoboju četvrtog kola skupine I Australija je razbila Libanon 5:0 i ostala stopostotna. Ima maksimalnih 12 bodova i besprijekornu gol-razliku 15:0.

Australci su formalno bili gosti, ali u zbilji domaćini. Igralo se u Canberri, a ne u Libanon s obzirom na nesigurnu situaciju u pogledu sukoba Izraela i Hamasa.

Australija je povela već u drugoj minuti golom Kusinija Yengija. U 47. Bassel Jradi, bivši igrač splitskog Hajduka (sada Bangkoka), postigao je autogol, a samo dvije minute kasnije već je bilo 3:0. Pogodio je Craig Goodwin. Do kraja utakmice precizni su bili još John Iredale (68.) i opet Goodwin (81.) za visokih 5:0 Australije.

U skupini su još Bangladeš i Palestina. Dvije najbolje reprezentacije iz skupine idu u treću fazu kvalifikacija u kojoj ima mjesta za ukupno 18 reprezentacija podijeljenih u tri skupine s po šest. Nakon toga postoji čak i četvrta faza s dvije grupe s po tri sudionika iz kojih će samo pobjednici skupina izravno izboriti Mundijal 2026. godine.