Jadran se pobjedom oprostio od Lige prvaka

Herbert Rudel via Guliver Image

Vaterpolisti novog hrvatskog prvaka splitskog Jadrana u svom su posljednjem ovosezonskom nastupu u dvoboju 14. kola skupine A Lige prvaka kao domaćini svladali Hannover sa 12:8 (3:1, 4:5, 4:1, 1:1).

Najefikasniji u splitskom sastavu bio je Jerko Marinić Kragić s tri gola, po dva su dodali Rino Burić, Marin Tomasović i Anđelo Šetka, dok je Andrija Bašić jedini bio dvostruki strijelac za goste.

Jadran je natjecanje u skupini A okončao na petom mjestu sa 17 bodova, koliko je sakupio i četvrti Vouliagmeni, no grčki je sastav izborio nastup na završnom turniru koji će se početkom lipnja održati u Beogradu jer je bio bolji u međusobnim dvobojima. Hannover je, pak, sa samo tri osvojena boda ostao posljednji u skupini.

Prvo mjesto u ovoj skupini zauzela je Barceloneta, drugo Pro Recco, a na završni turnir će i treći Olympiacos.

Iz skupine B plasman na završni turnir, koji će se igrati od 31. svibnja do 3. lipnja, izborili su Brescia, Novi Beograd, Ferencvaros i Jug AO.