Rybakina ostala u igri u Cancunu

Tenis 1. stu 20238:40 0 komentara
REUTERS/Toby Melville via Guliver Images

Elena Rybakina se i dalje ima šanse boriti za naslov na završnom Mastersu za dame u meksičkom Cancunu.

U susretu drugog kola grupe A nakon tri seta i dva tie breaka svladala je Mariju Sakkari 6:0, 6:7 (4:7), 7:6 (7:2) i tako eliminirala Grkinju iz daljnje borbe za polufinale.

Nije izgledalo da će se u ovom meču razviti velika borba jer je Ruskinja, koja igra pod zastavom Kazahstana, prvi set dobila s nulom.

Međutim, Sakkari se nije namjeravala predati bez borbe. U drugom setu, što je vrlo rijetko za ženske mečeve, nije viđen break. Bio je to tie break u kojem je Sakkari zaigrala bolje i dobila tri vezane set lopte kod 6:3. Drugi je iskoristila i poravnala rezultat na semaforu.

Rybakina je prva došla do prednosti u odlučujućem setu kada je suparnici uzela break s nulom i povela 4:2. No, već u sljedećem gemu Sakkari je uzvratila istom mjerom i dvoboj je opet bio izjednačen. Opet je došlo do tie breaka u kojem je ovoga puta Rybakina brzo povela 6:0 i ostvarila vrijednu pobjedu.

U sljedećem kolu u izravnom dvoboju Rybakina i Sabalenka odlučit će tko će od njih dvije proći u polufinale. Jessica Pegula već je osigurala prvo mjesto i plasman među četiri najbolje.

U skupini B danas od 21.30 sati igraju Swiatek i Gauff, a potom slijedi duel Jabeur i Vondrousove.

Sve mečeve možete pratiti uživo na kanalima Sport Kluba.