Pegula za sat i pol pobijedila najbolju tenisačicu svijeta

Tenis 1. stu 20238:23 0 komentara
David Kirouac-USA TODAY via Guliver

U Grupi A na završnom WTA turniru u derbiju dana, Jessica Pegula je slavila protiv Arine Sabalenke.

Pegula sada ima dvije pobjede, Sabalenka pobjedu i poraz. U ovu skupinu također spadaju Maria Sakkari i Elena Rybakina.

Pegula je u Cancunu ostvarila drugi trijumf u dva seta, u samo sat i pol, rezultatom 6:4, 6:3, svladavši tako prvu igračicu svijeta.

Pegula je već u prvom gemu imala dvije break lopte, ali je u petom gemu prvi put oduzela servis Sabalenki. A onda i u sedmom za vodstvo 5:2.

Sabalenka je uspjela vratiti jedan break, ali je Pegula iz drugog pokušaja osvojila prvi set.

U drugom setu Pegula odmah na početku dolazi do dva breaka i dolazi do prednosti od 4:0.

Najbolja igračica svijeta je u osmom gemu spasila dvije meč lopte i vratila jedan break. Potom je u devetom gemu spasila još četiri break/meč lopte, ali je to bila sedma sreća za Pegulu.

U posljednjem kolu Pegula će igrati protiv Sakkari, a Sabalenka protiv Rybakine. Dalje prolaze dvije najbolje iz svake grupe.