Rukomet je igra koju svi igraju, a zlato uvijek osvoje – Francuzi

Rukomet 28. sij 202420:10 0 komentara
AP Photo/Martin Meissner via Guliver Images

Rukometaši Francuske osvojili su zlatnu medalju na Europskom prvenstvu u Njemačkoj pobijedivši Dansku s 33-31 (27-27, 14-14) u produžetku uzbudljivog nedjeljnog finala odigranog pred 19.750 gledatelja u Lanxess Areni u Koelnu.

Danska je u regularnom dijelu kod 27:27 imala zadnji napad za pobjedu, ali nije uspjela pa se otišlo u dodatno vrijeme. U produžecima se stalno igralo gol za gol. Danska bi povela, ali bi se Francuska odmah vratila. Prvi produžetak završio je 28:28. U drugom je Francuska počela bolje i prvi put je povela 30:29, a onda i 31:29 na tri minute do kraja.

Danska je u drugom produžetku dramatično potonula i počela praviti neshvatljive greške, što je Francuska znala kazniti. Imala je Francuska i napad za +3, ali nije prošlo, dok je na drugoj strani Danska dobila sedmerac, koji je Hansen zabio za 30:31 minutu do kraja. No Prandi zabija golčinu 20 sekundi prije kraja za 32:30. Bio je to kraj za Dansku.

Ludovic Fabregas je s osam pogodaka bio najbolji strijelac Francuza, a Dance je s devet golova predvodio Mikkel Hansen. Francuzi su u svom četvrtom finalu tako došli do četvrtog naslova europskog prvaka. U utakmici za broncu Švedska je pobijedila Njemačku s 34:31. Hrvatska reprezentacija je natjecanje završila na 11. mjestu.