Egipat je svladao Bahrein, evo što to znači za Hrvatsku

Rukomet 21. sij 202317:10 > 17:10 0 komentara
xGonzalesxPhoto JoexMillerx via Guliver

Egipatski rukometaši svladali su u 2. kolu druge faze Svjetskog prvenstva u Malmoeu Bahrein s 26:22 (13-9) i praktički osigurali četvrtfinale, te jako otežali plasman Hrvatske među najboljih osam.

Egipćani su došli do i do pete uzastopne pobjede na mundijalu, od čega je ona protiv Hrvatske s devet golova razlike na samom startu pokopala nade Kauboja u četvrtinale.

Bahrein je u 12. minuti vodio s 8:7, da bi Egipćani serijom 4:0 došli do prednosti koju su znalački sačuvali dokraja.

Yacine Elderaa je s pet golova prvi strijelac kod Egipta, a Merza (6) najbolji kod Bahreina.

Male šanse Hrvatskoj za četvrtfinale tako su sada postale još manje. Sada Hrvatska za četvrtfinale mora pobijediti Belgiju i Bahrein, a Danska izgubiti od Egipta.

Pritom Hrvatska mora nadoknaditi i znatno lošiju gol razliku, Danska je na +30, a Hrvatska na +9. Dansku još čeka susret sa SAD-om, a tek onda dvoboj s Egiptom.

U drugoj skupini je Srbija svladala Argentinu 28:22.