Automoto 27. tra 202416:11 0 komentara

Jorge Martin osvojio je prvo mjesto na sprint utrci u Jerezu u okviru Moto GP prvenstva.

Španjolac na Ducatiju bio je uvjerljiv i na kraju je cilj prošao za 19:52.682.

Na drugom mjestu, s gotovo tri sekunde zaostatka, smjestio se mladi Pedro Acosta, koji je nastavio nizati odlične rezultate u svojoj prvoj sezoni u kraljevskoj klasi.

Zablistao je i Fabio Quartararo. Svjetski prvak na Yamahi iz 2021. pomaknuo se s 23. na treće mjesto.

Sprint utrku obilježili su i brojni sudari te izlijetanja.

Završnica je bila posebno uzbudljva. Prvo su Alex Marquez, Brad Binder i Enea Bastianini bili akteri incidenta i sva trojica su završila utrku.

Tada je šokantno otpao i Marc Marquez, koji je u tom trenutku bio vodeći.

A onda je sprint završio za pobjednika prethodne utrke u Austinu Mavericka Viñalesa. Na kraju je trijumf odnio Jorge Martin.