Nijemci odabrali Stanišića za igrača kola: ‘Nikada nije igrao ovako dobro za Bayer’

Bundesliga 12. velj 202411:42 0 komentara
xpepphotox xHorstxMauelshagenx via Guliver

Hrvatski branič je briljirao protiv matičnog kluba.

Nogometaši Bayera napravili su veliki korak prema osvajanju naslova prvaka Njemačke svladavši u Leverkusenu Bayern s uvjerljivih 3-0 (1-0) za pet bodova prednosti 13 kola prije kraja.

Momčad Xabija Alonsa je prema pobjedi pokrenuo hrvatski reprezentativac i Bayernov igrač na posudbi u Bayeru Josip Stanišić koji je u 18. minuti postigao vodeći pogodak za domaću momčad iskoristivši statičnost gostujuće obrane.

Prednost Bayera u 50. minuti je udvostručio Španjolac Alex Grimaldo, a konačnih 3-0 postavio je Nizozemac Jeremie Frimpong u petoj minuti sučevog dodatka.

Stanišić je odigrao cijelu utakmicu i bio je najbolje ocijenjeni igrač dvoboja u kojem su igrači Bayerna uputili tek jedan udarac unutar okvira, dok ih je domaća momčad imala čak devet.

Popularni njemački sportski list Kicker, proglasio je Hrvata najboljim igračem 21. kola Bundeslige.

“Njegov pogodak je usmjerio utakmicu. Odšuljao se na drugu stativu nakon ubačaja Roberta Andricha i zabio bivšem klubu. Vodeći klub lige time se dodatno istaknuo na vrhu u odnosu na Bayern. Osim toga, posuđeni igrač Bayerna nije se samo pažljivo i besprijekorno branio, za razliku od utakmice s Darmstadtom (2:0), nego je dao i ofenzivan impuls hrabrim potezom u 88. minuti, nakon kojeg je Jeremie Frimpong pogodio stativu. Hrvat nikad nije ovako dobro odigrao za Bayer”, pišu Nijemci.

Stanišić je ove sezone na posudbi u Leverkusenu upravo iz Bayerna, a čini se kako će na Allianz Areni biti itekako zainteresirani za njegov povratak, obzirom kako se protiv matičnog kluba pokazao u najboljem svjetlu.

Momčad Xabija Alonsa se uvjerljivom pobjedom učvrstila na prvoj poziciji s 55 bodova, dok je Bayern drugi s pet bodova zaostatka.