Neuništivi Real izbacio City u raspucavanju, Modrić i Kovačić promašili penale!

Champions League 17. tra 202423:49 0 komentara
AP Photo/Dave Thompson via Guliver Images

Real Madrid izbacio je branitelja naslova Lige prvaka Manchester City boljim izvođenjem jedanaesteraca u uzvratnoj utakmici četvrtfinala.

Nakon 3:3 u Madridu, revanš na Etihadu završen je 1:1 nakon 120 minuta igre. Real je na prvom velikom odmoru vodio 1:0 ranim golom Rodryga, dok je Kevin de Bruyne u drugom dijelu izjednačio i čak imao dvije izvrsne šanse za potpuni preokret.

U raspucavanju je prvi do prednosti došao City, ali je Realov vratar Lunin potom obranio dva penala u nizu i to je usmjerilo cijelu seriju u pravcu Reala. Madriđani će u polufinalu igrati protiv Bayerna.

Što se hrvatskih reprezentativaca tiče, Joško Gvardiol odigrao je svih 120 minuta za City, dok su Luka Modrić Mateo Kovačić ušli s klupe za Real. Modrić je ušao u 79. minuti, a Kovačić u 112. Obojica su u raspucavanju promašila penale.

Real je poveo iz prve ozbiljnije situacije, već u 12. minuti. Valverde i Vinicius Jr. proigrali su Rodryga koji je iz drugog pokušaja matirao Edersona iz blizine.

Od tog trenutka City je preuzeo igru, ali do poluvremena nije bilo promjene rezultata. A moglo je do nje doći. Haaland je pogodio gredu u 19. minuti, Lunin je obranio udarac De Bruynea, a u šansi su nešto kasnije bili opet Haaland te Grealish. Imao je i Real jednu lijepu priliku preko Carvajala kada je dobro reagirao Gvardiol.

U drugom poluvremenu City je dominirao i nizao šanse, kornere, udarce… I onda mu se napokon otvorilo u 76. minuti. Doku je ubacio u peterac, Rüdiger za kratko izbio, ali samo do De Bruynea koji je iz blizine zakucao loptu za 1:1.

Belgijanski veznjak mogao je dokrajčiti Real u dva navrata, ali Lunin mu je u 78. minuti obranio udarac, a onda je De Bruyne četiri minute kasnije iz čiste pozicije sa 6-7 metara tukao visoko preko gola.

Real je tako preživio i dočekao produžetke. U dodatnih dva puta po 15 minuta nije bilo previše šansi. Tek ona Rüdigera na isteku prvog produžetka kada je za trenutak zaspala obrana Cityja.

Prišlo se tako izvođenju jedanaesteraca. U prvoj seriji Alvarez je zabio, a Ederson obranio Modriću. U drugoj seriji Lunin je obranio poprilično nonšalantno izveden penal Bernarda, dok je Bellingham bio precizan i tako izjednačio rezultat.

Treća serija donijela je još jednu obranu Lunina, ovaj put Kovačiću! Uslijedio je gol Lucasa Vazqueza čime je Real poveo u raspucavanju.

U četvrtoj seriji Foden je bio miran za City, kao i Nacho za Real. U petoj seriji odgovornost je preuzeo Cityjev vratar Ederson i pogodio, a onda je Rüdiger zabio za prolaz Reala i veliko slavlje Kraljevskog kluba.