Hit francuskog prvenstva poražen nakon četiri mjeseca

Francuska 9. ožu 202423:03 0 komentara
AP Photo/Thibault Camus via Guliver Images

U derbi utakmici 25. kola francuske Ligue 1 nogometaši Lensa su pred svojim navijačima s minimalnih 1-0 svladali Brest.

Bio je ovo prvenstveni poraz Bresta nakon četiri mjeseca, prije ovog dvoboja posljednji je put poražen 5. studenoga prošle godine.

Bila je ovo, pak, druga ligaška pobjeda u nizu Lensa koji je u prošlom kolu slavio kod Lyona 3-0. Ovaj put je samo jedan pogodak bio dovoljan za tri boda, a postigao ga je Aguilar u 32. minuti.

Pobjeda je donijela Lensu skok na četvrto mjesto te ima jednaki broj bodova kao treći Monaco. Brest je ostao drugi te ima četiri boda više od Monaca i subotnjeg suparnika.

Dobru formu i dalje prezentiraju nogometaši Lyona koji su ranije ove subote pobijedili Lorient u gostima 2-0. Bila je to peta prvenstvena pobjeda Lyona u posljednjih šest nastupa čime su nastavili bijeg iz donjeg doma ljestvice. Trenutačno je Lyon na desetom mjestu ljestvice, dok je Lorient ostao na 14. poziciji.

Lyon je bodove osigurao golovima u drugom poluvremenu. Prvo je Tagliafico odlično glavom pod gredu pogodio u 52. minuti, dok je u 64. Balde lijepo golom za 2-0 okrunio gostujući kontranapad.

Cijelu utakmicu za Lyon je odigrao hrvatski obrambeni nogometaš Duje Ćaleta-Car, dok je na gostujućoj klupi za pričuve ostao Dejan Lovren.

Sve ostale utakmice ovog kola igraju se u nedjelju, a parovi su PSG – Reims, Strasbourg – Monaco, Le Havre – Toulouse, Metz – Clermont, Lille – Rennes i Marseille – Nantes.