Košarka ostalo 21. ožu 20187:51 > 7:55
Turkish Airlines EuroLeague

Kao i svakog tjedna, Sportklub vam donosi pregled učinaka hrvatskih košarkaša diljem europskih parketa.

NJEMAČKA
Matej Jelovičić (MHP Riesen Ludwigsburg) – u pobjedi nad Giessenom (118:98) nije bio u sastavu
Krešimir Nikić (ALBA Berlin) – u pobjedi protiv Gottingena (98:71) nije bio u sastavu
Leon Radošević (Bamberg) – u pobjedi protiv Wurzburga (70:67) odigrao 24 minute – 2 poena (iz igre 1-3), 4 skoka, 1 ukradena lopta
Krešimir Lončar (S. Oliver Wurzburg) – na istoj utakmici odigrao 17 minuta – 5 poena (iz igre 2-4), 3 skoka, 1 asistencija
Luka Babić (Ratiopharm Ulm) – u pobjedi protiv Tubingena (95:82) odigrao 25 minuta – 5 poena (iz igre 2-2), 8 skokova, 6 asistencija
Benedikt Turudić (MBC) – u porazu od Telekom Bonna (61:87) odigrao 7 minuta – 2 poena (iz igre 1-3), po 1 skok, asistencija i ukradena lopta
Tomislav Zubčić (Telekom Bonn) – na istoj utakmici odigrao 21 minutu – 7 poena (iz igre 3-8), 1 skok
Marko Bačak (Oldenburg) – u pobjedi protiv Eisbarena (85:73) bio u zapisniku, ali nije nastupio

ŠPANJOLSKA
Ante Tomić (Barcelona) – u pobjedi protiv San Pablo Burgosa (103:101) odigrao 31 minutu – 21 poen (iz igre 9-15, bacanja 3-8), 8 skokova, 1 asistencija
Luka Šamanić (Barcelona) – na istoj utakmici nije bio u sastavu
Lovro Mazalin (Zaragoza) – u porazu od Real Madrida (81:96) odigrao 6 minuta – 2 poena (iz igre 1-1)
Marko Popović (Fuenlabrada) – u pobjedi protiv Unicaje (86:82) odigrao 27 minuta – 17 poena (iz igre 5-15, bacanja 4-4), po 2 skoka i asistencije

ITALIJA
Mario Delaš (Varese) – u pobjedi protiv Avellina 82:75 odigrao 22 minute – 3 poena (iz igre 1-3, bacanja 1-2), 5 skokova, 1 ukradena lopta
Oliver Lafayette (Virtus Bologna) – u pobjedi protiv Brescije (70:66) odigrao 33 minute – 11 poena (iz igre 4-6), 5 asistencija, 3 ukradene lopte
Hrvoje Perić (Umana Reyer Venezia) – u pobjedi protiv Cantua (107:83) odigrao 21 minutu – 14 poena (iz igre 5-8, bacanja 2-2), po 3 skoka i asistencije
Darko Planinić (Banco Di Srd) – u pobjedi protiv Orlandine (109:83) nije bio u sastavu
Rok Stipčević (Banco Di Srd) – na istoj utakmici odigrao 35 minuta – 14 poena (iz igre 5-8), 4 skoka, 7 asistencija

TURSKA
Ivan Buva (Istanbul BB) – u pobjedi protiv Muratbey Usaka (83:79) odigrao 22 minute – 12 poena (iz igre 5-9, bacanja 1-2), 6 skokova, 1 asistencija
Marko Banić (Pinar Karsiyaka) – u pobjedi protiv Eskisehira (72:66) odigrao 21 minutu – 5 poena (iz igre 2-5, bacanja 1-1), 4 skoka, 1 asistencija
Krunoslav Simon (Anadolu Efes) – u porazu od Yesilgiresuna (87:91) nije bio u sastavu

SLOVENIJA
Roko Badžim (Petrol Olimpija) – u prvenstvenoj pobjedi protiv Krke odigrao 25 minuta – 14 poena (iz igre 4-8, bacanja 4-6), 1 skok, 3 asistencije
Dražen Bubnić (Petrol Olimpija) – na istoj utakmici odigrao 26 minuta – 11 poena (iz igre 4-10), 3 skoka, 1 asistencija
Paolo Marinelli (Krka) – u ABA porazu od Primorske (69:72) odigrao 19 minuta – 11 poena (iz igre 4-10, bacanja 2-2), 2 skoka, 4 asistencije
Dino Cinac (Krka) – na istoj utakmici odigrao 25 minuta – 12 poena (iz igre 6-13), 6 skokova, 1 asistencija, 3 ukradene lopte
Marjan Čakarun (Primorska) – na istoj utakmici odigrao 9 minuta – 1 poen (iz igre 0-1, bacanja 1-2), 2 skoka

MAĐARSKA
Veljko Budimir (PVSK) – u porazu protiv DEAC-a (88:81) igrao 36 minuta, 23 poena (10-18, trica 3-7), 4 skoka, 2 asistencije, 3 osvojene lopte, 2 izgubljene lopte
Veljko Dragašević (PVSK) – u istoj utakmici nije zaigrao
Marino Šarlija (PVSK) – u istoj utakmici igrao 22 minute, 5 poena (2-4, sl. bacanja 1-4), 3 skoka, 1 asistencija, 1 osvojena lopta
Lukša Andrić (Szolnoki) – u pobjedi nad Falcom (84:74) igrao 25 minuta, 11 poena (5-8, sl. bacanja 1-1), 7 skokova, 3 izgubljene lopte

OSTALE LIGE
Miro Bilan (Strasbourg, Francuska) – u pobjedi protiv Nanterrea (93:78) odigrao 20 minuta – 16 poena (iz igre 6-7, bacanja 4-4), 5 skokova, 3 asistencije
Damjan Rudež (Monaco, Francuska) – u pobjedi protiv Antibesa (85:76) odigrao 16 minuta – 7 poena (iz igre 3-4), 1 asistencija
Željko Šakić (Cluj-Napoca, Rumunjska) – u pobjedi protiv Steaue (84:68) odigrao 22 minute – 10 poena (iz igre 3-8, bacanja 3-4), 7 skokova, 5 asistencija, 1 ukradena lopta
Ivan Siriščević (Craiova, Rumunjska) – u porazu protiv Timisoare (85:74) igrao 26 minuta, 19 poena (7-13, trica 3-4, sl. bacanja 2-2), 2 skoka, 3 asistencije, 1 izgubljena lopta
Ivan Mikulić (Craiova, Rumunjska) – u istoj utakmici igrao 22 minute, 9 poena (3-8, trica -2, sl. bacanja 3-3), 4 skoka, 2 asistencije, 1 izgubljena lopta
Luka Kotrulja (Oostende, Belgija) – u pobjedi protiv Liegea (85:73) nije bio u sastavu
Hrvoje Vučić (Kangoeroes, Belgija) – u porazu od Proximus Spiroua (75:80) odigrao 18 minuta – 11 poena (iz igre 4-4, bacanja 1-2), 3 skoka
Jure Lalić (MZT Skopje, Makedonija) – u porazu od Rabotničkog (50:62) odigrao 13 minuta – 11 poena (iz igre 5-5, bacanja 1-1), 1 skok
Martin Junaković (Ohrid, Makedonija) – u porazu nad Gostivarom (83:71) nije bio u sastavu
Marko Car (Furstenfeld, Austrija) – u porazu od Traiskirchen Lionsa (69:102) odigrao 27 minuta – 13 poena (iz igre 5-6), 3 skoka, 2 asistencije
Drago Pašalić (Groningen, Nizozemska) – u pobjedi protiv Weerta (79:66) odigrao 20 minuta – 8 poena (iz igre 3-6, bacanja 1-1), 6 skokova, 2 asistencije, 1 ukradena lopta
Domagoj Samac (Dzukija, Litva) – u pobjedi protiv Vytautasa (82:79) nije bio u sastavu
Mauro Veljačić (Nevezis, Litva) – u porazu od Piena (84:87) odigrao 2 minute – 2 poena (bacanja 2-2)
Dominik Mavra (Lietkabelis, Litva) – u pobjedi protiv Juventusa (88:83) odigrao 15 minuta – 8 poena (iz igre 3-4), 1 skok, 4 asistencije, 3 ukradene lopte