Zubčić izletio sa staze i propustio lijepu priliku za prva tri mjesta

Alpsko skijanje 24. velj 202423:01 0 komentara
Sergio Bisi/IPA Sport/xipa-agenx/xx via Guliver Images

Filip Zubčić nije završio drugu veleslalomsku vožnju Svjetskog kupa koja se održala u američkom Palisades Tahoeu.

Hrvatski predstavnik bio je četvrti u prvoj vožnji s 87 stotinki zaostatka za najbržim Marcom Odermattom (1:06.48). Drugi je bio Norvežanin Henrik Kristoffersen s 15 stotinki zaostatka, dok je treći Amerikanac River Radamus imao 78 stotinki zaostatka.

Zubčić je bio u borbi za postolje, ali je izletio u drugoj vožnji, kao i još nekolicina skijaša.

Na kraju je prvo mjesto osvojio Odermatt s vremenom 2:11.69. Drugi je bio Kristoffersen s 12 stotinki slabijim vremenom, a treći Radamus s 1.37 sekundi.

Dakle, poredak najbolje trojice iz prve i druge vožnje bio je identičan.

Odermatt je ovom pobjedom osigurao Veliki kristalni globus i gotovo sigurno Mali globus u veleslalomu.