Talijani i Španjolci izborili međusobni duel u polufinalu Svjetskog prvenstva

Vaterpolo 13. velj 202417:18 0 komentara
Sport Klub

Talijanski vaterpolisti plasirali su se u polufinale SP-a svladavši u Dohi u uzbudljivoj utakmici Grčku s 11-10 (1-3, 5-2, 2-3, 3-2).

Talijani su u izvrsnoj utakmici izbacili Grke i prošli u polufinale gdje ih čekaju europski prvaci Španjolci.

Grci su sjajno započeli utakmicu, poveli su s 4-1, da bi sredinom druge četvrtine Stylianos Argyroupolos isključen zbog brutalnog prekršaja, pa su Talijani dobili peterac i četiri minute igrača manje. Azzuri su preokrenuli i vodili s 6-4, ali se Grci nisu dali, te su na krilima sjajnog vratara Emmanouila Zerdevasa, koji je imao 11 obrana, odveli utamicu u neizvjesnost.

Ipak, popobjednički pogodak je za Talijane 42 sekunde prije kraja postigao kapetan Francesco Di Fulvio. Njemu je to bio jedini gol na utakmici, a prije toga je promašio čak sedam šuteva zaredom.

Kod Talijana je Edoardo di Somma zabio dva gola, a kod Grka Konstatinos Genidounias tri.

Vaterpolisti Španjolske plasirali su se u polufinale Svjetskog prvenstva, nakon što su u Dohi svladali selekciju Crne Gore 15-12 (5-2, 3-5, 5-0, 2-5),

Crnogorci su se odlično držali do treće četvrtine, koju su Španjolci dobili s 5-0 i riješili dvoboj.

Španjolsku je do pobjede vodio Felipe Perrona s pet golova, dok je Alvaro Granados dao četiri gola. Kod Crne Gore bolji od ostalih bio je Marko Mršić s četiri gola.

Španjolska će u polufinalu igrati protiv boljeg iz dvoboja Grčke i Italije, a kasnije popodne igraju Hrvatska i Srbija.