Repriza i isti epilog finala Eura: Španjolska uvjerljivo porazila Hrvatsku u borbi za prvo mjesto skupine

Vaterpolo 7. velj 202418:03 0 komentara
xxDamirxKrajacx via Guliver

Hrvatska vaterpolska reprezentacija upisala je poraz u ogledu drugog kola skupine A Svjetskog prvenstva kojem je domaćin Katar, bolja je bila Španjolska 10-6 (2-1, 3-2, 1-0, 4-3).

U reprizi nedavnog finala Europskog prvenstva opet su slavili Španjolci koji sada vode na ljestvici sa šest bodova. Po tri imaju Hrvatska i Australija, dok je Južnoafrička Republika bez bodova.

Hrvatska će tako, gotovo sigurno, završiti druga u skupini A te će u nastavku turnira igrati utakmicu za četvrtfinale protiv trećeplasirane reprezentacije skupine B, a to će biti pobjednik dvoboja Brazila i Kine.

Od samog početka susreta Hrvatska je bila suočena s rezultatskim zaostatkom. Španjolska je povela 2-0, potom i 3-1, ali je Hrvatska tijekom druge dionice golovima Žuvele i Lončara izjednačila na 3-3.

Na samom kraju druge četvrtine Španjolska je ponovno zabila dva gola u nizu, Munarriz i Cabanas su bili strijelci za 5-3, dok je jedini pogodak u trećoj četvrtini postigao Granados za 6-3.

Hrvatska je kroz cijelu treću dionicu ostala bez pogotka i to je bilo ogledalo ovog susreta. Napadački hrvatski vaterpolisti nisu bili na pravoj razini i izgubili su brojne dvoboje protiv španjolske obrane. U posljednjoj dionici popustile su obrane s obje strane, igrači su se raspucali i sve je okončano španjolskim slavljem od 10-6.

Prvi hrvatski strijelac bio je Loren Fatović s tri pogotka. Po jedan su postigli Lončar, Lazić i Žuvela. Vratar Marko Bijač je imao devet obrana. Kod Španjolske je tri pogotka dao Granados, a dva je dodao Munarriz.

Ranije tijekom srijede u skupini A je Australija s uvjerljivih 29-7 (6-2, 8-1, 7-1, 8-3) nadigrala Južnoafričku Republiku.

U posljednjem ogledu skupine A, utakmici trećeg kola, Hrvatska u petak igra protiv Južnoafričke Republike. Utakmica počinje u 14 sati, dok istog dana od 11.30 sati igraju Španjolska i Australija.