Pro Recco uvjerljiv u Dubrovniku, Sukno bez milosti protiv bivšeg kluba

Vaterpolo 6. lis 202320:39 0 komentara
Danilo Vigo/ipa-agency.net via Guliver Images

Vaterpolisti Jug Adriatic osiguranja nisu uspjeli zaprijetiti aktualnom prvaku Europe, talijanski Pro Recco slavio je u Dubrovniku 14-7 (3-3, 4-1, 3-1, 4-2) u susretu 2. kola skupine B Lige prvaka.

Jug AO je dobro odigrao prvu četvrtinu nakon koje je rezultat bio 3-3 te početak druge dionice. No, tada je Pro Recco, sastav kojeg vodi proslavljeni hrvatski reprezentativac i nekadašnji igrač Juga Sandro Sukno, pojačao gas i poveo na kraju druge četvrtine 7-4.

Nakon toga Jug AO više nije mogao doći do rezultatskog kontakta, a Talijani su mirno priveli dvoboj kraju i time upisali drugu pobjedu u skupini. Momčad iz Dubrovnika je u prvom susretu skupine, na gostovanju u Pireju, poražena nakon raspucavanja od Olympiakosa.

Kod Jug Adriatic osiguranja tri pogotka je postigao Hannes Daube, a po jedan Mozara, Burić, Grgurević i Žuvela. Kod Pro Recca prvi je strijelac bio Aaron Younger s tri gola, dok su po dva dali Zalanki, Presciutti, Fondelli i Hallock.

U drugom susretu drugog kola ove skupine Olympiakos je u gostima nadjačao Dinamo Tbilisi 19-6. Na ljestvici vodi Pro Recco sa šest bodova. Pet ima Olympiakos, jedan Jug AO, dok je na dnu Dinamo Tbilisi bez bodova. U trećem kolu Jug Adriatic osiguranje će gostovati u Tbilisiju kod Dinama, a utakmica se igra 17. listopada.

U subotu, u skupini C, splitski Jadran gostuje kod imenjaka iz Herceg Novog. Susret počinje u 19 sati, a možete ga pratiti na Sport Klubu.