Jug slavio u Budimpešti i plasirao se u četvrtfinale Euro kupa

Vaterpolo 23. ožu 202422:04 0 komentara
LM/Luigi Mariani/IPA/Live Media via Guliver

Vaterpolisti Jug Adriatic osiguranja pobijedili su u Budimpešti domaći Vasas sa 9:8 (4:1, 2:2, 1:3, 2:2) u uzvratnoj utakmici osmine finala LEN Euro kupa, što im je donijelo plasman u četvrtfinalu, u kojem će Hrvatsku predstavljati i riječko Primorje EB.

Dubrovčani su prije 15 dana slavili s golom razlike (12-11) i u prvoj utakmici odigranoj u Gružu.

Momčad Vjekoslava Kobešćaka odlično je otvorila utakmicu u Budimpešti, gdje je Jug nakon vodećeg pogotka Vasasa nanizao pet pogodaka i stvorio prednost koju mađarska momčad nije uspjela dostići.

Istina, Vasas je na kraju treće četvrtine zaostajao samo za jedan gol (6-7), ali dubrovački vaterpolisti nisu dopustili domaćinu da dođe do izjednačenja.

Nakon što je Filip Kržić u petoj minuti zadnje četvrtine pogodio s igračem više za 9-7, pobjeda Juga više nije došla u pitanje, a Mađari su tek u zadnjoj sekundi uspjeli ublažiti poraz.

Franko Lazić je s tri pogotka predvodio strijelce Juga, a još šestorica igrača su postigli po jedan gol. Za Vasas su dvaput strijelci bili Nikola Dedović i Akos Marton Konarik.

Uz Jug Adriatic osiguranje i Primorje EB u četvrtfinale LEN Euro kupa plasirali su se beogradska Crvena zvezda, grčki Vouliagmeni, talijanska Savona, španjolski Sabadell, njemački Spandau i rumunjska Steaua.