Petković potopio PAOK, Dinamo s pravim kapitalom na solunski front!

Konferencijska liga 7. ožu 202419:31 > 22:57 2 komentara
Damir Krajac CROPIX via Guliver

I dok se u domaćem prvenstvu Dinamo muči, u Europi blista Jakirovićeva momčad. S dva pogotka najboljeg Dinamovog igrača

Nogometaši Dinama ostvarili su značajnu pobjedu u prvom ogledu osmine finala Konferencijske lige, na maksimirskom stadionu svladali su grčki PAOK 2-0 (1-0).

Junak Dinamove pobjede bio je Bruno Petković, strijelac oba pogotka, prvog je dao u 37., a drugog u 71. minuti. Ove sezone Petković je u šest utakmica Konferencijske lige postigao sedam golova.

U izjednačenom prvom poluvremenu Dinamo je stekao pogodak prednosti nakon što je Bruno Petković zatresao gostujuću mrežu u 37. minuti. Njegov prvi udarac je obranio hrvatski vratar Dominik Kotarski, ali se lopta odbila do Petkovića koji je u drugom pokušaju bio precizan.

SofaScore

Od početka dvoboja PAOK se silno mučio na koji način napasti Dinamo, a hrvatski sastav dodatno se očvrsnuo nakon vodstva. Cijelo drugo poluvrijeme Dinamo je bio mnogo konkretniji, a bolju je igru naplatio novim golom u 71. minuti. Lijepu je asistenciju poslao Baturina, a Petković je plasirao loptu za 2-0.

Čak i nakon toga Dinamo je bio bliže trećem nego li PAOK premijernom golu, no sve je završilo s 2-0 slavljem hrvatskog sastava. Grci su stisnuli u samoj završnici, ali Dinamo je izdržao taj nalet suparnika.

Uzvratna se utakmica u Solunu igra za tjedan dana, 14. ožujka s početkom u 18.45 sati.