Krejčikova na domaćem terenu do naslova preko Swiatek

Tenis 9. lis 202218:21 0 komentara
AP Photo/Thibault Camus

Češka tenisačica Barbora Krejčikova osvojila je WTA turnir u Ostravi nakon velike finalne drame gdje je nakon tri sata i 16 minuta pobijedila prvu tenisačicu na svijetu Igu Swiatek 5-7, 7-6(4), 6-3.

Time je Krejčikova osvojila četvrti WTA turnir u karijeri. Prethodna tri je uzela tijekom prošle godine, Strasbourg, Roland Garros i Prag. Poljakinja je, pak, ostala na devet WTA turnira u karijeri.

Krejčikova je mogla osvojiti i prvi set premda je u njemu imala zaostatak od 1-5. No, stigla je do 5-5 te je imala tri break lopte za vodstvo 6-5. Do breaka nije došla te je na kraju ipak ostala bez osvojene prve dionice.

No, češku tenisačicu nije slomio takav scenarij i završnica prvog seta te je nakon toga zaigrala mnogo čvršće. Izjednačena i nevjerojatno borba nastavila se sve do kraja meča, a Krejčikova je izjednačila na 1-1 u setovima nakon što je bolja bila u tie-breaku.

Nakon 3-3 u trećem setu pa do kraja meča, Krejčikova je vezala tri gema za ukupno slavlje, no iznimno se dugo igrao posljednji gem meča u kojem je Čehinja servirala za meč. Poljska tenisačica je prije konačnog poraza spasila pet meč lopti. Imala je jednu break šansu za povratak u meč, ali je na kraju ipak popustila.