WTA: Garcia velikim preokretom došla nadomak polufinala

WTA 27. lis 201712:48 > 12:54
Etienne Oliveau/Getty Images

Francuska tenisačica Caroline Garcia savladala je Dankinju Carolinu Wozniacki rezultatom 2:1 (0:6, 6:3, 7:5), u okviru trećeg kola završnog turnira za tenisačice u Singapuru.

Prvi set bio je prezentacija potpune dominacije Dankinje. Ona je izgubila ukupno sedam poena u šest gemova, protivnica nije imala priliku niti se približiti osvajanju barem jednog gema, pa je prvi set završen “s nulom”.

Već na početku drugog seta Wozniacki je pokazala blagu nesigurnost u svom servis gemu, pa je dva puta morala spašavati svoj servis. Ipak, u petom gemu drugog seta u tome nije uspjela, Garcia je napravila break i povela – 3:2. Nervoza Dankinje se dodatno pokazala u sedmom gemu kada je Garcia napravila drugi break. Međutim, Garcia je u svom servis gemu pri rezultatu 5:2 propustila priliku izjednačiti rezultat u setovima, ali je trećim brakom u drugom setu došla do izjednačenja.

U trećem setu Wozniacki je povela 5:3, ali ponovno borbena Francuskinja dolazi do izjednačenja, a onda osvojila i sljedeća dva gema za ukupnu pobjedu.

Ipak, za prolaz u polufinale biti će joj potrebna pobjeda Eline Svitoline nad Simonom Halep u posljednjem meču grupne faze završnog turnira u Singapuru.