Vekić preko češke senzacije traži kartu za četvrtfinale AO

Australian Open 22. sij 202321:34 > 21:34 0 komentara
Guliver Images

Donna Vekić na Margaret Court Areni ima priliku po prvi puta zakoračiti u četvrtfinale Australian Opena.

Donna je 2021. uspjela ponoviti trenutni uspjeh, odnosno plasirati se u drugi tjedan australskog Grand slama, no tada je Amerikanka Jennifer Brady bila nepremostiva prepreka za ulazak četvrtfinale.

Ovoga puta 26-godišnja Osječanka, kartu za ulazak među osam najboljih, morat će osigurati pobjedom protiv češke senzacije – Linde Fruhvirtove. Nekada druga juniorskoj WTA ljestvici, 17-godišnja Čehinja, trenutno drži status 82. tenisačice svijeta te traži debitantsko čudo u prvoj osmini finala nekog Grand slam turnira. Fruhvirtova je na putu do osmine finala bez izgubljenog seta prošla dvije domaće tenisačice – Fourlis i Birrell, dok je u trećem kolu nakon tri seta senzacionalno pala i sunarodnjakinja Marketa Vondroušova.

Iako Vekić i Fruhvirtova službeno nisu odmjerile snage, početkom sezone sastale su se na egzibicijskom turniru u Kooyongu gdje je Donna upisala pobjedu u dva seta (6:4, 6:3) što svakako daje razloga za optimizam.

U intervjuu sa Sašom Ozmom za Sport Klub, 64. tenisačica svijeta najavila je kako vjeruje da može napraviti veliki rezultat na Grand slamu. U noći s nedjelje na ponedjeljak, Donna ima priliku pretvoriti svoje riječi u stvarnost te izjednačiti rezultat karijere plasirajući se po drugi puta (US Open 2019.) u četvrtfinale slama.

Godinu je otvorila fantastično, upisala šest pobjeda u nizu, izgleda samopouzdano te Melbourne u ovom trenutku djeluje kao savršena kulisa za uspjeh karijere. Na prvom Grand slamu sezone redom su padale Selekhmeteva, Samsonova i Parrizas Diaz, a nadajmo se kako će prezime mlade češke tenisačice postati sljedeće na toj listi – naravno, ne i zadnje.