Nakon suza na US Openu, Sakkari stigla do naslova karijere

Tenis 24. ruj 20238:22 0 komentara
AP Photo/Refugio Ruiz via Guliver

Nakon četiri godine i četiri mjeseca, te šest uzastopnih izgubljenih finala, grčka tenisačica Maria Sakkari napokon je uspjela osvojiti naslov. U finalu WTA 1000 turnira u Guadalajari slavila je Caroline Dolehide sa 7:5, 6:3.

Prije nešto manje od mjesec dana Grkinja je uplakana sjedila u press sobi na US Openu, nakon trećeg poraza zaredom na startu Grand Slamova. Tada je rekla da bi razmislila o pauzi od tenisa, a sada je osvojila drugi trofej u karijeri.

Ovo je nevjerojatno. Ja sam bez teksta. Četiri i pol godine od moje prve titule. Napokon sam osvojila drugu – cijelo to vrijeme imala sam razne misli koje je bilo jako teško prevladati. Ponosna sam na sebe što sam to uspjela učiniti ovaj tjedan,” rekla je Grkinja.

Sakkari, deveta tenisačica svijeta, pobijedila je nakon sat i 45 minuta i osvojila drugu WTA titulu u karijeri, nakon što je prvi naslov osvojila prije četiri godine u Maroku. Također, to joj je prvi naslov iz kategorije 1.000, a od ponedjeljka će popraviti plasman na WTA listi i bit će šesta tenisačica svijeta.

Dolehide je prvi put igrala u finalu nekog WTA turnira, a od ponedjeljka će prvi put u karijeri biti među 50 najboljih na svjetskoj ljestvici.