Australci nakon NEVIĐENOG trilera ušli u polufinale

ATP 9. sij 20207:32 > 7:53
Matt King/Getty Images

Teniska reprezentacija Australije plasirala se u polufinale ATP kupa pobjedom nad Velikom Britanijom ukupnim rezultatom 2-1. U borbi za finale čeka pobjednika duela Srbija - Kanada.

Poslije neriješenog ishoda po završetku singl mečeva, u odlučujućem susretu parova Australce su predstavljali Kyrgios i De Minaur, a Britance Jamie Murray i Joe Salisbury.

Trijumf je na kraju pripao Australcima u izuzetno uzbudljivom super tiebreaku – 6:3, 3:5, 18:16.

Britanci su bili favoriti u ovom meču parova, ali su mladi Australci nošeni fantastičnom podrškom publike u Sydneyu uspjeli nekako izvući pobjedu u zaista nevjerojatnom trećem setu. Australci su spasili čak četiri meč lopte te iskoristili svoju petu za veliku pobjedu i nastavak sna o osvajanju prvog ATP kupa u povijesti.

Sjajan okršaj dvije reprezentacije otvoren je duelom Nicka Kyrgiosa i Camerona Norriea, koji je Australac  lagano dobio sa 2:0 (6:2, 6:2).

Trenutno 29. igrač svijeta nije imao mnogo problema protiv 52. tenisača svijeta, pa je uz pomoć velike podrške publike u Sydneyu slavio za 73 minuta igre.

Veliku Britaniju je na životu održao Daniel Evans (42) trijumfom nad Alexom de Minaurom (18) sa 2:1 u setovima (7:6, 4:6, 7:6), nakon čak 3 sata i 27 minuta igre, ali to se na kraju pokazalo nedovoljnim za prolazak Britanaca.