AO: Bivši osvajač ispao, favoriti osigurali drugo kolo

REUTERS/Guglielmo Mangiapane

U prvom kolu Australian Opena, treći nositelj - Stefanos Tsitsipas zaradio je prolazak među 64 najbolja pobjedom protiv Francuza Quentina Halysa 3:0.

Grk je bez većih problema savladao 61. igrača svijeta u tri seta. U prvoj dionici poveo je breakom u 4. gemu te tu prednost zadržao do kraja. Drugi set, također je bio rutina za Tsitsipasa kojemu je ponovno jedan break, ovoga puta u 5. gemu, bio dovoljan za odlazak na 2:0.

U trećem, kako se kasnije ispostavilo i posljednjem setu, vidjeli smo čak 4 breaka, po dva na obje strane. Halys je imao priliku zakomplicirati meč sa 3 set lopte pri vodstvu od 6:5, no 4. igrač svijeta, ubacio je u brzinu više te na kraju slavio u tiebreaku.

Među ostalim rezultatima, vrijedi spomenuti i rutinski prolazak 12. igrača svijeta Camerona Norrieja. Britanac je uvjerljivo sa 3:0 slavio protiv još jednog Francuza – Luce Van Asschea (7:6, 6:0, 6:3).

Osvajač Australian Opena iz 2014. – Švicarac Stan Wawrinka, završio je ovogodišnji put u Melbourneu neočekivanim porazom od 53. tenisača svijeta – Alexa Molčana. Slovak je tešku pobjedu zaradio nakon gotovo četiri i pol sata borbe pobjedom u petom setu (6:7, 6:3, 1:6, 7:6, 6:4).