BiH se bez pobjede oprostila od Eura, Farski Otoci ipak bez senzacije

Rukomet 15. sij 202419:58 0 komentara
N1/ F.Z.

Bosna i Hercegovina je u posljednjem susretu grupne faze skupine E Europskog prvenstva odmjerila snage s Gruzijom, a susret je završio porazom BiH 22:19.

Zmajevi su bolje započeli prvo poluvrijeme. Već u uvodnim minutama stvorili su veliku prednost koja je u jednom trenutku iznosila čak pet-šest golova.

Rukometaši BiH bili su izuzetno efikasni i serijom 5:0 poveli 8:2. Ipak, sredinom prvog dijela Gruzija je napravila seriju od 5:0 i vrlo brzo dovela utakmicu u egal. BiH je šest minuta bila bez golova, a na poluvrijeme se otišlo rezultatom 9:9.

Marko Panić bio je prvo ime susreta u prvom dijelu s pet golova, dva je imao Herceg, a dva je postigao isključeni Faljić. Harun Hodžić imaol je četiri obrane u prvom poluvremenu.

Zmajevi su na isti način otvorili i drugi dio. Poveli su s tri pogotka, ali je potom pala igra naše momčadi.

VEZANA VIJEST

Gruzijci su brzo istopili tu razliku i velikom serijom stigli do vodstva 16:18. Na kraju dramatična završnica susreta u kojoj su se Gruzijci bolje snašli i upisali pobjedu. Bosna i Hercegovina je Euro završila bez pobjede, kao što je to bio slučaj i na prethodnom prvenstvu.

Panić je postigao sedam golova, Hadžić i Đurđević po tri. Tskhoverbadze je postigao sedam, a Dikhaminjia pet. Zurabtsintsadze je imao šest obrana koje su prelomile su susret.

Poljska je pobijedila Farske otoke 32:28 u posljednjem, trećem kolu skupine D. Najbolji igrač utakmice bio je Elias Ellefsen a Skipagutu, srednji vanjski Farskih otoka, koji je zabio devet i asistirao za pet golova. Suigrač Hakun West av Teigum postigao je deset golova. Szymon Sicko bio je najbolji strijelac Poljaka s deset golova, a Kamil Syprzak ga je pratio s devet.

Farski Otoci su posljednji s jednim bodom osvojenim u remiju s Norveškom. Slovenija i Norveška ići će u drugu fazu turnira.