Magdeburg nakon sudačke drame u Final fouru, mjesto izborio i Aalborg

Rukomet 2. svi 20249:19 0 komentara
xtgx via Guliver

Rukometaši Aalborga i Magdeburga prvi su sudionici završnog turnira Lige prvaka nakon što je Aalborg eliminirao Veszprem, a Magdeburg nakon sedmeraca Kielce.

Aalborg, koji je prvi susret u gostima izgubio s 31-32, doma je dobio s 33-28 i prošao. Mads Hoxer bio je najbolji strijelac Aalborga i utakmice s devet golova, Mikita Vailupau najuspješniji kod Veszprema sa šest.

Vrlo uzbudljivo bilo je u Magdeburgu gdje su domaći lovili gol zaostatka iz prve utakmice (26-27) i uhvatili ga. U prvom poluvremenu Poljaci su vodili i s tri pogotka, u izjednačenom drugom poluvremenu domaći su poveli u završnici 23-21 no minutu prije kraja sedmerac za Kielce izborio je Igor Karačić. Nijemci su bili uspješniji u raspucavanju sedmeraca.

Zanimljivu utakmicu obilježila je i drama izazvana kontroverznom odlukom sudaca na kraju utakmice pri napadu Kielcea. Poljaci su imali šansu za polufinale, a onda je pod prekršajem loptu na crtu bacio Daniel Dujšebajev. Uhvatio ju je Artsem Karaljok i ostao na čistom ziceru, ali su švedski sudci tad dosudili prekršaj nad Dujšebajevim.

Omar Ingi Magnusson zabio je šest golova, a vratar Sergey Hernandez Ferrer 15 obrana kod Nijemaca, dok je Karačić zabio tri gola za Poljake.

U četvrtak Kiel će ugostiti Montpellier (prvi susret 30-39),a  Barcelona momčad PSG-a (30-22).

Završni turnir održat će se 8. i 9. lipnja u Kölnu.