Hrvatska se mučila u Srbiji i na kraju uzela bod!

Rukomet 11. tra 201916:53 > 16:59
HRS

Nakon sedam godina Hrvatska i Srbija opet su zaigrali u beogradskog Areni, ovog puta nije bilo pobjednika.

Hrvatska je u trećem kolu kvalifikacija za Euro 2020., kojem će domaćini biti Švedska, Norveška i Austrija, remizirala u Srbiji 25:25.

Hrvatska je u polupraznoj Areni krenula sa sedmorkom: Mandić, Božić Pavletić, Mamić, Duvnjak, Stepančić, Musa te Šego na golu. Početak utakmice donio je dosta nervoze s obje strane, pa smo prvi gol vidjeli tek u 4. minuti kada je za 0:1 pogodio Mamić. Prvi gol mi smo primili tek u devetoj minuti kada su Srbi smanjili na 1:2. Možemo istaknuti da smo mogli u tim početnim minutama stvoriti i osjetniju prednost, no radili smo nepotrebne greške u napadu.

U 11. minuti prvi put otišli smo i na tri gola prednosti (4:1). Držali smo tih plus tri do 18. minute, kada se dogodila prva kriza u našoj igri, što su Srbi iskoristili te došli na minus jedan (6:7), da bi u 22. minuti izjednačili na 8:8. Do kraja poluvremena igralo se gol na gol, imali smo napad da na odmor odemo s prednošću, ali nismo ga iskoristili, pa je na semaforu nakon prvih 30 minuta bilo 13:13.

U 32. minuti Srbi su stigli i do prvog vodstva na utakmici i to preko Krsmančića za 14:13. Samo dvije minute kasnije prvi put bili smo i na minus dva 16:14. Razloge takvog raspleta na početku nastavka treba tražiti u statičnom nastavku. Imali su Srbi u dva  navrata priliku za plus tri, no srećom ukazao se Šego. Srbi su prednost čuvali do 49. minute kada smo preko Mamića stigli do 20:20. Do prvog vodstva u drugom dijelu stigli smo u 52. minuti kada je Duvnjak odapeo s deset metara za 21:20. Srbi su nam uzvratili s dva brza gola za njihovo vodstvo 23:22. Uslijedila je dramatična završnica u kojoj je Srbija imala posljednji napad za pobjedu, no nisu ga iskoristili te je završilo 25:25.

Hrvatsku je predvodio Duvnjak sa šest golova, Mamić je dodao četiri, a svakako treba izdvojiti i 14 obrana Šege. Kod Srbije najbolji Kukić i Pešić s četiri gola.

Tijek utakmice pogledajte ovdje, a statistiku ovdje.

U srijedu je već odigrana prva utakmica trećeg kola naše skupine u kojoj je Švicarska kao gost bila bolja od Belgije 28:25. Hrvatska je vodeća s pet bodova, Švicarska ima četiri, Srbija dva, a Belgija jedan bod.

Kvalifikacije se nastavljaju već u nedjelju kada će Hrvatska na Višnjiku ugostiti Srbiju te ima priliku već onda osigurati Euro.