Nastaje nova rukometna sila, ime joj je – Portugal!

Rukomet 20. srp 201821:13 > 21:15
Alex Grimm/Getty Images

Završen je drugi dan natjecanja na U20 europskom prvenstvu u rukometu kojeg možete pratiti u programu Sportkluba. Hrvatska je pobjedom protiv Poljske (35:27) izborila plasman u drugi krug!

U skupini D, mladi Portugalci nastavili su sa šokovima! Nakon jučerašnjeg slavlja (32:28) protiv Francuske, po mnogima najdominantnije momčadi u generaciji, danas su pobijedili (31:29) i drugu vrlo jako reprezentaciju svoje skupine, Dansku!

Najefikasniji igrač na terenu ponovno je bio Diogo Silva, ipak samo zericu slabije raspoložen nego jučer protiv Francuske. Danas je ubacio ‘samo’ 9 golova, što je tri manje nego Trikolorima.

Tako poredak skupine s kojom se Hrvatska križa u drugom krugu izgleda vrlo neobično, potpuno neočekivano i u nedjelju će se Francuska i Danska boriti vjerojatno, ne za prvo mjesto kako se predviđalo, već za prolaz!

A naši rukometaši to su već osigurali uvjerljivim nastupom protiv Poljske. Pobijedili su 37:25 (17:14) uz čak deset pogadaka Šarca!

Kako su Španjolci svladali Rusiju od koje je selekcija Vladimira Vujovića bila bolja jučer, kolo prije kraja prvog kruga jasno je da će dvije favorizirane skupine C u sljedeću fazu natjecanja. Ali, utakmica naših i španjolskih rukometaša bit će važna zbog prvog mjesta, odnosno bodova koji će se prenijeti u sljedeći krug natjecanja.

Rezultati 2. kola:

Njemačka – Rumunjska 30:25

Island – Švedska 35:33

POREDAK: Njemačka 3, Rumunjska 2, Island 2, Švedska 1.

Srbija – Norveška 30:27

Slovenija – Izrael 28:24

POREDAK: Slovenija 4, Srbija 4, Izrael, Norveška 0.

Hrvatska – Poljska 35:27

Španjolska – Rusija 28:20

POREDAK: Španjolska 4, Hrvatska 4, Rusija 0, Poljska 0.

Portugal – Danska 31:29

Francuska – Mađarska 34:23.

POREDAK: Portugal 4, Francuska 2, Danska 2, Mađarska 0.

Sljedeće utakmice na rasporedu su u nedjelju, gledajte ih u programu Sportkluba.

Hrvatska protiv Španjolske igra u 13 sati, gledajte je na Sportklubu 1 uz komentar Marina Mrduljaša.