Červar: 'Zadovoljan sam, ali brinu me Mamić i Musa'

Rukomet 16. sij 202019:56 > 20:06
sportklub

Izbornik Lino Červar bio je zadovoljan prikazanim protiv jednog od domaćina ovogodišnjeg Europskog prvenstva.

I drugi krug je počeo sjajno. Nakon uvodne tri pobjede u prvom krugu i to protiv Crne Gore, Bjelorusije te Srbije, pala je i Austrija i to u Beču. Izbornik Lino Červar bio je zadovoljan prikazanim protiv jednog od domaćina ovogodišnjeg Europskog prvenstva.

Hrvatska je odigrala sjajnu obranu u prvih 30 minuta, dopustivši Austrijancima da zabiju samo osam pogodaka. Natjerali smo ih i na greške, obzirom na veliki broj izgubljenih lopti. Sjajna igra se nastavila i u drugom dijelu, iako su izabranici Aleša Pajovića se čak i približili u zadnjih 10 minuta (24:21), ali više od toga nisu mogli.

‘Zadovoljan sam. Prvo poluvrijeme se nameće kao možda i najbolje na ovome prvenstvu, drugim nisam zadovoljan, nismo bili koncentrirani i to je to. Neki igrači me malo zabrinjavaju, tu mislim na Mamića i Musu, tu je i Mandić koji je bio loš koji nije bio koncentriran. Dobro je da se Šego razbranio u drugom dijelu. Cindrić je dobro vukao, ali ostali su morali pokazati više, falilo je dinamike. Bilyka smo zaustavili, a to je već bilo pola posla’ – rekao je Červar pa najavio dvoboj protiv Njemačke u subotu:

‘Nemamo vremena, moramo baciti fokus na Njemačku koja nas čeka već za dva dana. Ne smijemo se opuštati jer nas čeka zaista važan dvoboj. Moramo popraviti neke stvari iz ovog današnjeg dvoboja do susreta s Njemcima. Ne smijemo biti neoprezni, to sigurno nije recept za pobjedu. Nismo u polufinalu, ali blizu smo’ – zaključio je izbornik.