Atlantskoj diviziji All-Star, najbolji igrač Tkačuk

Hokej 5. velj 20239:07 > 9:08 0 komentara
xAlxDiazx via Guliver

Hokejaši momčadi koja je predstavljala Atlantsku diviziju Nacionalne hokejaške lige (NHL) pobjednici su All-Star utakmice svladavši u finalu predstavnike Centralne divizije 7:5.

Pobjednička momčad je do finala stigla svladavši ekipu iz Metropolitanske divizije 10:6, dok su u drugom polufinalu predstavnici Centralne skupine pobijedili momčad Pacifičke skupine 6:4.

Domaćin All-Star vikenda bio je Fort Lauderdale, pa nije čudno da je u rasprodanoj FLA Live Areni za najboljeg igrača proglašen Matthew Tkačuk, koji je član Florida Panthersa, momčadi koja u spomenutoj dvorani igra svoje domaće utakmice. On je u finalu imao po jedan pogodak i asistenciju, a u polufinalu je postigao tri pogotka uz dva dodavanja.

Njegov brat Brady, igrač Ottawa Senatorsa, koji mu je bio suigrač, postigao je jedan pogodak uz četiri asistencije u dvije utakmice koje su sastavljene od dva poluvremena po 10 minuta, a momčadi sačinjavaju trojica igrača, uz vratara.

Kako i priliči takvim utakmicama, pravila su prilagođena pa nikakav snažan kontakt nije dopušten.

Uz braću Tkačuk u pobjedničkoj momčadi su se još iskazali Dylan Larkin iz Detroit Red Wingsa s tri pogotka, Mitchell Marner iz Toronto Maple Leafsa s tri asistencije te Nikita Kučerov (Tampa Bay Lightning) sa po jednim pogotkom i dodavanjem.

Atlantska skupina je osvojila naslov pobjednika All-Star utakmice otkako je vodstvo NHL-a uvelo sadašnji format. Momčad Centralne skupine je po treći put igrala u finalu, ali još čeka na svoj prvi trijumf.

Članovi pobjedničke momčadi će razdijeliti novčanu nagradu od milijun američkih dolara.