Zaboravljeni stranac junak Hajdukove lagane pobjede u Gorici, pritisak je opet na Rijeci

Hrvatska 9. ožu 202419:10 0 komentara
Miro Gabela/Hajduk.hr

SuperSport HNL opet ima novog lidera, najmanje na 24 sata. To je Hajduk koji je lakoćom riješio u zadnje vrijeme jako lošu Goricu i preoteo vrh Rijeci.

Iako je travnjak u Velikoj Gorici bio težak, čak možda i na rubu regularnosti, i premda je početak utakmice kasnio iz bizarnog razloga, Hajduk je gostovanje u Turopolju odradio bez ikakvih problema.

Pitanje pobjede riješio je već u prvom poluvremenu kada je na semaforu svijetlilo 3:0 za goste iz Splita. U jednog od junaka prometnuo se Marokanac Yassine Benrahou asistencijom i golom.

Benrahou je bio starter po prvi put nakon studenog prošle godine i nakon što je proteklih dana dospio u fokus javnosti brisanjem fotografija s dresom Hajduka na svom Instagram profilu.

Marokanac je u 22. minuti izveo korner, a Marko Livaja glavom je s pet metara načeo Goričane. Devet minuta kasnije baš je Benrahou pogodio za 2:0, a u 41. minuti Rokas Pukštas kaznio je domaćeg vratara Ivana Banića za lošu reakciju u vlastitom šesnaestercu.

U drugom poluvremenu Hajduk je igrao koliko mu je bilo potrebno, a Gorica je u nekoliko navrata bila opasna i mogla do počasnog pogotka. Isto tako, mogao je i Hajduk do četvrtog pogotka, no Livaja, Prpić i Kalik nisu bili precizni.

Ovom je pobjedom Hajduk opet zasjeo na prvu poziciju ljestvice s 55 bodova, dva više od Rijeke koja u nedjelju na Rujevici dočekuje Osijek u derbiju kola (15 sati). Istog dana igra i Dinamo kod kuće protiv Slaven Belupa (17.30). Modri su treći u poretku s 48 bodova i dvije utakmice manje od Hajduka.