Dalić: ‘Dečki su dali maksimum, a ovacije Modriću pokazuju koliko je velik’

Nogomet 24. ožu 20249:04 0 komentara

Hrvatska nogometna reprezentacija nakon lutrije jedanaesteraca protiv Tunisa izborila je finale turnira u Kairu. U polufinalu je Hrvatska, poslije 0:0 u 90 minuta, s 5:4 nakon jedanaesteraca bila bolja od Tunisa. Na utakmicu se osvrnuo izbornik Zlatko Dalić

U polufinalu je Hrvatska, poslije 0:0 u 90 minuta, s 5:4 nakon jedanaesteraca bila bolja od Tunisa. Na utakmicu se osvrnuo Zlatko Dalić.

Nismo bili brzi, falilo je utrčavanja u prazan prostor i dubinskih lopti. Penali su i kvaliteta i lutrija, a ovaj put smo dobili“, rekao je Dalić za Novu TV i nastavio:

Dečki nisu kalkulirali niti su se štedili, dali su sve od sebe i u prijateljskoj utakmici. Moramo biti zadovoljni jer smo u finalu, šteta je Erlićeva ozljeda. Osjetio je aduktor pa je na vrijeme izašao van, nadam se da nije velika ozljeda.”

Osvrnuo se na junaka utakmice:

Odlučili smo dati šansu svim vratarima, u sljedećem će susretu braniti Kotarski i Lavrović. Ivušić je obranio tri penala i odveo nas u finale – sjajno. Pokazao je da mogu računati na njega“.