Poznati su svi sudionici osmine finala Konferencijske lige, momčad iz Belgije šokirala Eintracht

Konferencijska liga 22. velj 202423:12 0 komentara
David Catry Isosport via Guliver

Posljednji sudionici osmine finala ovosezonske Konferencijske lige su nogometaši grčkog Olympiakosa, austrijskog Sturma, norveškog Moldea i belgijskog Union St. Gilloisea.

Ranije su osminu finala kao pobjednici skupina izborili Lille, Maccabi Tel Aviv, Viktoria Plzen, Club Brugge, Aston Villa, Fiorentina, PAOK i Fenerbahce, dok su kroz dvije utakmice play-offa među 16 ušli Dinamo, Maccabi Haifa, Ajax i Servette.

Najveće iznenađenje napravili su igrači Union St. Gilloisea koji su osminu finala izborili pobjedom u Frankfurtu protiv Eintrachta od 2-1. Prva utakmica na belgijskom tlu završena je 2-2.

Belgijska momčad stekla je dva gola prednosti nakon pogodaka Cameron Puertasa u 47. i Eckert Ayensea u 80. minuti. Mala nada za domaćina se pojavila kada je Dina Ebimbe smanjio na 1-2 u 87. minuti, no bundesligaš iz Frankfurta do kraja nije zabio još jedan pogodak koji bi ga odveo u produžetke. Cijelu utakmicu s domaće klupe za pričuve je odgledao hrvatski nogometaš Hrvoje Smolčić.

Nakon 1-0 na domaćem terenu Olympiakos je istim rezultatom i u gostima pobijedio Ferencvaros. U prvom susretu strijelac je bio El Kaaabi koji je i u uzvratu bio koban za Mađare. Dao je jedini gol, iz jedanaesterca u 45. minuti.

Dvije pobjede za osminu finala upisao je i Sturm koji je nakon domaćih 4-1 pobijedio Slovan i u Bratislavi. Bilo je 1-0, a jedini je pogodak dao Biereth u 52. minuti. Za Slovan je od 60. minute zaigrao hrvatski nogometaš Marko Tolić.

Uvjerljivo je osminu finala izborio norveški Molde koji je nakon domaćih 3-2 pobijedio Legiju i u Varšavi s 3-0. Dvostruki strijelac je bio Gulbrandsen, dok je još jedan dodao Hestad.

Ranije tijekom četvrtka nogometaši Ajaxa su se provukli u osminu finala. Nakon ukupno 210 minuta borbe protiv norveškog Bodo Glimta slavio je Ajax s ukupnih 4-3. Prva utakmica u Amsterdamu je okončana s 2-2, dok je nakon 90 minuta uzvrata u Norveškoj bilo 1-1. Ajax je poveo golom Berghuisa u 34. minuti, ali je za izjednačenje pogodio Berg u 83. minuti.

Svašta se događalo između dva pogotka pa je tako prvo Ajax ostao s igračem manje. Pocrvenio je u 48. minuti hrvatski reprezentativac Josip Šutalo koji je srušio suparničkog igrača koji je sam išao prema vratima nizozemske momčadi. Ajax nije morao dugo vremena igrati s igračem manje jer je u 57. i 65. minuti žute kartone zaslužio Gronbaek pa je i Bodo ostao s desetoricom.

Pogodak odluke postigao je Taylor u produžecima, u 114. minuti, a cijelu utakmicu za Ajax je odigrao hrvatski reprezentativac Borna Sosa.

Dalje je prošao i švicarski Servette koji je nakon 0-0 na domaćem terenu pobijedio bugarski Ludogorec u gostima s 1-0. Pogodak vrijedan osmine finala dao je Cognat već u šestoj minuti, a cijeli ogled na domaćoj klupi za pričuve proveo je hrvatski vratar Simon Sluga.