Početak iz snova: Francuska deklasirala Južnu Koreju

Richard Heathcote / Staff

Domaćin Svjetskog prvenstva za žene, Francuska na spektakularan je način otvorila natjecanje, s četiri gola u mreži igračica iz Južne Koreje.

Francuskinje slove za jednog od favorita turnira, a svoje namjere vrlo su brzo iskazale. Le Sommer je već u devetoj minuti razveselila ispunjen Park Prinčeva u Parizu, dvoboj je pratilo više od 45 tisuća navijača.

Wendie Renard koja je proglašena za igračicu utakmice, postigla je iduća dva prije kraja prvog poluvremena. Konačnih 4:0 postavila je kapetanica Amandine Henry. U skupini A još se nalaze Norveška i Nigerija koje će svoju utakmicu odigrati u subotu.

Inače, drugog dana turnira zaigrat će još Njemačka protiv Kine te Španjolska s Južnoafričkom Republikom.