Englez kojeg je Guardiola otpisao u Cityju nastavlja briljirati u dresu Chelseaja

Nogomet 30. pro 202315:51 0 komentara
AP Photo/Alastair Grant via Guliver

Chelsea je upisao pobjedu na teškom gostovanju kod Lutona...

U okviru 20. kola engleske Premier lige, Chelsea je na gostovanju kod Lutona slavio s 3:2.

Momčad Mauricija Pochettina odlično je započela utakmicu preko Colea Palmera koji je fantastično pogodio suprotni kut s ruba šesnaesterca u 12. minuti.

Luton je preuzeo posjed u nastavku, no Chelsea je zaprijetio iz tranzicije u 37. minuti kada je Palmer uposlio Nonija Maduekea, a Englez je sjajnom završnicom doveo Chelsea do povećanja vodstva.

Činilo se kako je utakmica zaključena u 70. minuti kada je ponovno hladnokrvno zabio Cole Palmer, 21-godišnjeg Engleza koji je prošao nogometnu akademiju Manchester CItyja, no nije dobivao pravu priliku u momčadi Pepa Guardiole, stoga su ga ‘Građani’ prodali Chelseaju ovog ljeta za 47 milijuna eura.

Palmer ove sezone broji već osam pogodaka i četiri asistencije.

Iako se činilo kako pitanje pobjednika više nije aktualno, domaćini se vođeni sjajnom podrškom nisu predavali te su završnicu utakmice uspjeli učiniti neizvjesnom. U 76. minuti zabio je Adebayo za 1:3, no VAR je poništio pogodak zbog zaleđa, no svega četiri minute kasnije, Luton ponovno trese mrežu gostiju, preko Rossa Barkleyja, bivšeg igrača momčadi iz Londona.

Nogometaši Lutona su tim pogotkom dobili dozu momentuma, a u 87. minuti je Adebayo postigao pogodak za 2:3, no nisu u konačnici uspjeli doći do senzacionalnog izjednačenja unatoč nekoliko dobrih šansi.

Chelsea je pobjedom, barem privremeno skočio na desetu poziciju s 28 bodova dok je Luton ostao na vrhu ‘opasne zone’, odnosno 18. mjestu s 15 osvojenih bodova.