Zekić s Partizanijem izbjegao poraz u borbi za Ligu prvaka

Champions League 12. srp 20238:03 0 komentara
Slaven Belupo

Albanski nogometni prvak Partizani kojeg vodi hrvatski stručnjak Zoran Zekić odigrao je 1-1 protiv bjeloruskog BATE Borisova u prvom susretu 1. pretkola Lige prvaka.

Bivši trener Slaven Belupa početkom lipnja je postao trener FK Partizani iz Tirane.

Albanski prvak je na europski put krenuo iz prvog pretkola Lige prvaka, a u prvom susretu odigrao je 1:1 protiv bjeloruskog BATE Borisova.

Gosti su poveli u 58. minuti golom Dmitrija Antilevskog, a izjednačio je Tedi Cara u 66. minuti. Uzvratni susret je za sedam dana u mađarskom Mezokovesdu.

Poljski prvak Rakow Czestochowa za kojeg igraju Fran Tudor i Zoran Arsenić, u prvom je susretu pobijedio estonsku Floru sa 1:0.

Gol odluke zabio je Vladislav Kochergin u 54. minuti, a Tudor i Arsenić su odigrali cijeli susret.

Tudor, koji je bivši igrač Hajduka, prošle sezone je proglašen najboljim igračem poljske lige u kojoj je bio stožerni igrač Rakówa u pohodu na naslov prvaka, dok je Arsenić bivši igrač Osijeka, Segeste i Sesveta, a Rakow predvodi kao kapetan.

Litavski Žalgiris i makedonska Struga su odigrali bez golova. Za Žalgiris nisu nastupili Tomislav Duka i Petar Mamić.

Ludogorec je izgubio 0:2 na gostovanju kod kosovskog prvaka Ballkanija, a Simon Sluga nije branio za goste.