Kucka ugrizao protivnika! Dinamovi protivnici remizirali

Champions League 13. srp 20238:09 0 komentara
Harry Langer/DeFodi Images via Guliver

U srijedu je odigrano još pet prvih utakmica prvog kola kvalifikacija za Ligu prvaka. Prednost uoči uzvrata ostvarili su HJK Helsinki (Finska), Hacken (Švedska) i Farul (Rumunjska).

Obrukao se slovački veteran 36-godišnji Juraj Kucka, bivši nogometaš Genoe, Milana, Parme, Trabzona, Watforda…

Kucka je dobio crveni karton na utakmici u Bratislavi između njegova Slovana i luksemburškog prvaka Swifta Esperanza jer je – ugrizao protivnika! Bilo je to u sudačkoj nadoknadi nakon jednog starta gostujućih igrača, obojica su pala na tlo, a Kucka je reagirao potpuno neshvatljivo te ga je ukrajinski sudac Viktor Kopievsky opravdano isključio.

Utakmica u Bratislavi završila je remijem 1:1. Oba pogotka postigli su kapetani. Gosti su poveli golom Stolza iz kaznenog udarca u 22. minuti, izjednačio je Weiss iz slobodnog udarca u 25. minuti. Marko Tolić je ušao u 77. minuti.

Pobjednik ovog dvoboja igrat će protiv boljeg iz dvoboja prvaka BiH Zrinjskog i Urarta (Armenija).

Sastali su se nogometaši Astane i Dinama iz Tbilisija, a završilo je remijem 1:1. Dinamu to znači da ni najmanje ne mogu znati s kim će igrati 25. srpnja, obzirom da čekaju jednog od ova dva kluba. Odluka pada u Tbilisiju iduće srijede.

Helsinki je minimalno slavio protiv Larnea iz Sjeverne Irske, a švedski prvak Hacken s 3:1 je porazio velški TNS.

U svojevrsnom derbiju pretkola, sučelili su se rumunjski Farul te moldavski Sheriff. Dugogodišnji sudionik europskih natjecanja pao je u Constanti, Rumunji su slavili s 1:0.