Dinamo ispustio 0:2 i nakon penala ostao bez polufinala

Champions League 3. tra 201916:50 > 16:53
Alex Morton/Getty Images

Dinamo je vodio 2:0 kod Chelseaja do 77. minute, pa primio dva gola. Odluka je pala na penalima gdje su kod plavih promašili Franjić i Baturina.

Dinamo nije uspio izboriti polufinale juniorske Lige prvaka, iako su protiv Chelseaja do 77. minute vodili 2:0. Englezi su se vratili preko McCormicka, pa na kraju izbacili plave nakon lutrije jedanaesteraca 6:4 (2:2)

Na prvu pravu priliku čekali smo do 24. minute kada je Julardžija opalio s ruba šesnaesterca, no odlazi to od bloka pokraj gola. Sam minutu kasnije nova sjajna šansa za Dinamo, Marin je probio po lijevoj strani i ubacio u sredinu, gdje je Šipoš ostao prekratak nekoliko centimetara.

Plavi su do vodstva stigli u 41. minuti. Hrvoj je ubacio s desne strane u sredinu gdje se najbolje snašao Marin, odlično je primio loptu i lijepo zabio za vodstvo Dinama. Samo dvije minute kasnije zaprijetio je i Chelsea, preko Gallaghera kojem brani Horkaš.

Dinamo je vodstvo udvostručio u 57. minuti kada je Marin ponovno primio loptu u šesnaestercu, na sedam, osam metara iskosa s lijeve strane, zaljulao protivničkog igrača pa pogodio u suprotni kut za 2:0.

Chelsea je nakon toga sve karte bacio u napad, što im se isplatio u 77. minuti kada je zabio McCormick preciznim udarcem s 20-ak metara. Isti je igrač 11 minuta kasnije donio i izjednačenje plavcima, što je značilo da će odluka pasti na penalima.

Tamo su tragičari momčadi iz Maksimira bili Franjić i Baturina koji nisu pogodili, dok su kod Chelseaja bila precizna sva četvorica izvođača, što je značilo da Englezi idu u polufinale gdje ih čeka Barcelona.