Krupa uzela bod prvaku, pobjeda Radnika

BIH 18. ruj 201619:28 > 20. ruj 2016 19:36
SK

Nogometaši Sarajeva pobijedili su gradskog rivala Olimpic sa 1:0 u posljednjem susretu 9. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Gol vrijedan tri boda postigao je Balić već u 2. minuti.

Ovom pobjedom Sarajevo je sa 16 bodova izbilo na drugo mjesto na tablici. Olimpik je ostao zakucan za dno tablice sa 4 boda.

Sloboda je u nedjelju odigrala bez golova protiv novajlije u ligi Metalegea. U Jajcu je bilo 0: 0.

Kompletan subotnji program stao je u četiri pogotka, od čega su tri viđena u Bijeljini. Široki je dugo vodio golom Krstanovića, deset minuta pred kraj izjednačio je Janković, a odmah zatim isključen je Sesar.

U posljednjim trenucima susreta Jovo Kojić je dao gol za pobjedu Radnika vrijedan drugog mjesta na tablici.

Lider Zrinjski igrao je bez golova na gostovanju Krupi, a istim rezultatom završen je dvoboj Mladosti i Željezničara.

U derbiju Srednje Bosne Zoran Kokot je donio pobjedu Vitezu u Zenici. Čelik je ostao pretposljednji.

Zrinjski ima 20 bodova, četiri više od Sarajeva, dok su po 15 sakupili Radnik, Mladost i Sloboda.