Zadar preokrenuo Dinamo u drugom dijelu za pobjedu

Hrvatska 5. tra 202422:30 0 komentara
KK Zadar

Vodeći sastav prvenstva Hrvatske za košarkaše Zadar u susretu je 29. kola kao gost u zagrebačkom Domu sportova svladao Dinamo sa 96-81 (28-21, 26-29, 20-13, 22-18).

Zadrane je ka pobjedi vodio Karlo Žganec sa 20 koševa, Krševan Klarica je dodao 15, dok je veteran Ivan Novačić ubacio 25 za Dinamo.

Bio je to čudan dvoboj u kojemu je Dinamo poveo 21-14 samo da bi Zadar u samo četiri minute napravio seriju 14-0 i preuzeo kontrolu rezultata. Ipak, serijom trica domaći su zadržali rezultatski priključak te se na odmor otišlo s vodstvom Zadra 54-50. Kada je već u četvrtoj minuti treće četvrtine najbolji igrač Zadra Luka Božić napravio isključujuću petu osobnu pogrešku kod rezultata 60-52 izgledalo je kako bi domaći mogli i do pobjede, ali izvrsno su reagirali Klarica, Mazalin i Lakić te osigurali gostima mirnu završnicu.

Vodeći Zadar je sada na omjeru pobjeda i poraza 27-2, dok je Dinamo peti sa 16-13.

Ranije u petak je Cedevita Junior u ŠSD “Boško Božić Pepsi” deklasirala Split sa 108-76 (34-13, 24-23, 30-25, 20-15). Briljirao je Kevaugh Allen sa 29 koševa i šutom  iz igre 11-11 (trica 7-7), Renato Serdarušić je dodao 16 za Cedevitu Junior, dok su Krešimir Ljubičić i Tonko Vuko ubacili po 17 za Split. Četvrta Cedevita Junior sada ima omjer pobjeda i poraza 19-10, dok je Split drugi sa 25-4. Treća Cibona je na 21-6 i dvije utakmice manje.