Šibenka teško ‘stradala’ kod Cibone, Split bolji od Zadra

Hrvatska 20. ožu 202322:17 > 22:19 0 komentara
firo Sportphoto/Marcel Engelbrec/picture-alliance/dpa/AP Images

Košarkaši Splita su u ponedjeljak u utakmici 1. kola Lige za prvaka PH u gostima 84:83 (16:20, 25:24, 18:24, 25:15) pobijedili Zadar. dok je Cibona na svom terenu 84:48 (20:8, 25:17, 19:12, 20:11) bila uvjerljiva protiv Šibenke.

Iako su Zadrani dobili prvu i treću četvrtinu, Split ih je sustizao i na kraju u zadnjoj četvrtini stigao i prestigao. Nešto više od dvije minite prije kraja Zadar je vodio 80:73. Mavra tada zabija dva koša za Split, a onda i slobodno bacanje i smanjuje na 80:76.

Zadar opet odlazi na šest koševa razlike nakon dva slobodna Drežnjaka, no Sullivan pogađa tricu i rezultat je 82:79. Nakon pogotka Kalajžića 38 sekundi prije kraja Split je došao na 82:81. Drežnjak je realizirao slobodno bacanje za 83:81 23 sekunde prije kraja, no 13 sekundi do kraja Jarod Shorter je zabio tricu za 84:83 i pobjedu Splita.

Do pobjede su gostujuću momčad vodili Mate Kalajžić sa 22 koša i tri skoka i Lewis Merkel Sullivan sa 16 koševa.

Kod Zadra najbolji je bio Marko Ramljak sa 20 koševa, pet skokova i četiri asistencije te Darko Drežnjak sa 19 poena i četiri skoka.

Šibenka se nije mogla oduprijeti Ciboni koja je od početka susreta dominirala i dobila sve četvrtine. Cibonu je do pobjede predvodio Ivan Perasović sa 15 koševa i pet skokova. Borna Kapusta je dodao 14 koševa i četiri skoka. Najbolji u redovima Šibenke sa 11 pogodaka bio je Antonio Kaliterna, a deset je dodao Srđan Brocić.