Orlando dobio obje utakmice kući i izjednačio seriju na 2-2

Košarka 27. tra 202423:37 0 komentara
AP Photo/Tony Gutierrez via Guliver

Pobjedom Orlando Magica nad Cleveland Cavaliersima sa 112-89 nastavljena je nadmoć domaćih momčadi u ovom paru prvog kruga doigravanja za prvaka NBA lige pa je nakon četiri odigrane utakmice rezultat izjednačen na 2-2.

Nakon što su Cavaliersi ostvarili dvije uvjerljive pobjede u Clevelandu, Magic je odgovorio još uvjerljivijim pobjedama u dvije utakmice odigrane na Floridi.

No, na poluvremenu četvrte utakmice činilo se da bi gosti iz Clevelanda mogli doći do pobjede, jer su imali prednost od devet koševa (60-51).

No, u drugom dijelu je došlo do potpunog preokreta. Orlando je u trećoj četvrtini nadigrao suparnike sa 37-10 i limitirao Cavalierse na samo 29 koševa u drugom poluvremenu (61-29).

Razigrani Fran Wagner je u drugom poluvremenu postigao 23 od svoja 34 koša, čemu je dodao i 13 skokova. Jonathan Isaac je ubacio 14 poena, a Markelle Fultz i Jalen Suggs po 12 svaki.

Jarrett Allen je bio najbolji igrač Cavaliersa sa 21 košem i devet skokova, dok je Donovan Mitchell ubacio 18 poena.

Peta utakmica će biti odigrana u Clevelandu u noći s utorka na srijedu po srednjoeuropskom vremenu.