‘Blok party’ Ivice Zupca, četiri uzastopna poraza prvaka

NBA 26. ožu 20216:03 > 8:01 0 komentara
Gary A. Vasquez-USA TODAY Sports

Ivica Zubac ponovno je igrao u početnoj petorci Los Angeles Clippersa i još jednom nije razočarao.

Iako su igrali bez Kawhija Leonarda, Sergea Ibake. Patricka Beverleyja i Marcusa Morrisa, Los Angeles Clippersi svladali su u gostima San Antonio.

Ranije iste večeri, Clippersi su izgubili jednog od najomiljenijih članova svlačionice, Loua Williamsa koji je transferiran u Atlantu za Rajona Ronda. Trener Ty Lue na raspolaganju je imao roster od svega osam igrača, međutim usprkos tome osigurana je lagana pobjeda na Spursima koji su tek kratko vrijeme u trećoj dionici imali kakvu-takvu prednost. Reggie Jackson je bio najefikasniji s 28 poena, Paul George je pridodao 24 i 13 skokova, a Ivica Zubac ponovno je bio odličan s double-double učinkom od deset koševa i 13 uhvaćenih lopti. Za bolji dojam podijelio je i pet blokada u 29 minuta igre. DeMar DeRozan ubacio je 23 poena za Spurse.

Aktualni prvaci Lakersi izgubili su četvrtu utakmicu u nizu, bez LeBrona Jamesa i Anthonyja Davisa momčad ima velikih problema. Davis je već propustio 16 utakmica, a na parket bi se trebao vratiti tek za dva tjedna dok James neće igrati između četiri i šest tjedana, dakle praktički do kraja regularne sezone.

Utakmica protiv Sixersa bila je izjednačena do treće četvrtine koju su gosti dobili s 35:17. Lakersi su se primakli na tri poena minusa u posljednje dvije minute utakmice, ali više od toga nisu mogli. Član lanjske momčadi prvaka Danny Green predvodio je sve strijelce s 28 koševa, Seth Curry pridodao je 19, a Ben Simmons je podijelio 12 asistencija. Sixersi i dalje igraju bez ozlijeđenog Joela Embiida. Lakerse je predvodio Kyle Kuzma s 25 koševa, Schröder (11 asistencija) i Harrell (8 skokova) ubacili su po 20.

MCCOLLUM ZAPOČEO, LILLARD DOKRAJČIO HEAT

Oslabljeni Miami izgubio je petu uzastopnu utakmicu, ovoga puta protiv Portlanda. Serijom 11-0 Heat je stvorio prednosti 110:100 u posljednjoj četvrtini, no istu nisu uspjeli zadržati. CJ McCollum je 21 od 35 poena ubacio u prvoj dionici, dok je Damian Lillard ključna tri poena (od 22) ubacio s linije slobodnih bacanja u posljednjim sekundama osiguravši važnu pobjedu Blazersima.

Miami je igrao bez Jimmyja Butlera i Gorana Dragića, dok su ranije u večeri kroz dva tradea klub napustili Avery Bradley, Kelly Olynyk, Mo Harkless i Chris Silva. Ipak, dobra vijest za Heat jest dolazak Victora Oladipa i Nemanje Bjelice, a idućih dana momčadi bi se trebao pridružiti LaMarcus Aldridge čiji je ugovor otkupljen od strane San Antonio Spursa. Tyler Herro i Bam Adebayo predvodili su poraženu ekipu s 29 poena.

U preostale dvije utakmice večeri, New York je svladao Washington uz 26 poena Aleca Burksa, a Sacramento je uz rekord karijere De’Aarona Foxa od 44 poena pregazio Golden State.